Leze na vás podzimní chřipka? Zkuste místo prášků naši polévku. Ta je mnohem lepší než prášky plné chemie, nebo postupy mnohých samozvaných léčitelů. Uvařte jí plný hrnec a nebudete vědět, co je nemoc

Polévka, jeden z nejjednodušších, ale zároveň nejmocnějších pokrmů. Kromě toho, že je velmi chutná a dá se připravit na mnoho různých způsobů, umí polévka také zasytit, zahřát a bojovat proti nejrůznějším nemocem, především proti chřipce a nachlazení. Dnes vám na jednu takovou „léčivou“ polévku přinášíme recept, sychravé podzimní dny se blíží…

Jak to, že polévka dokáže léčit?

Odpovědí na tuto otázku jsou především ingredience, ze kterých je polévka vyrobena. Mezi nejúčinnější bojovníky proti nemoci v naší polévce patří se svými silnými účinky především česnek a cibule. Obě tyto rostliny mají silné antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky a zároveň jsou velmi účinným imunitním stimulantem. Základní látkou, která česneku a cibuli dává většinu jejich skvělých léčebných vlastností, je alicin. Rovněž tymián má silné antiseptické účinky proti nejrůznějším bakteriím, plísním a parazitům. Pomáhá především s bolestí v krku a kašlem. Další důležitou součástí naší polévky je kuřecí či slepičí vývar, který pomůže dodat tekutiny vyčerpanému organismu a poskytne výživu. Navíc podle posledních vědeckých výzkumů vývar z kostí ovlivňuje pohyb bílých krvinek, čímž snižuje účinky zánětu v organismu napadeném chřipkou či nachlazením. Aby měl vývar tyto léčivé účinky, je důležité vařit ho po dobu několika hodin, aby se léčivé látky z kostí a šlach do vývaru opravdu uvolnily.

Co budete na výrobu naší zázračné polévky potřebovat?

Na výrobu polévky si připravte dvě stě padesát mililitrů čirého kuřecího či slepičího vývaru, dvacet stroužků česneku, dvě větší cibule, tři šálky staršího nakrájeného chleba, jeden šálek zakysané smetany, dvě polévkové lžíce másla, dvě čajové lžičky olivového oleje, jednu čajovou lžičku čerstvého nasekaného tymiánu a jeden svazek dalších bylinek, například petrželky a bobkového listu.

Čtěte také: Také patříte mezi 97 % lidí, kteří vaří rýži špatně? Nebo jste naopak ve skupině těch, kteří vědí jak na to? Dokonce i profesionální kuchaři ji vaří špatně. Jak je to možné? Jejich pokrm obsahuje mnoho arsenu

Jak na to?

Začněte možná poněkud nevšedním krokem, předehřejte si troubu na sto osmdesát stupňů. Poté odřízněte hlavičky ze stroužků česneku a česnek pokapaný olivovým olejem zabalte do alobalu a v předehřáté troubě pečte po dobu devadesáti minut. Po upečení nechte česnek vychladnout. Mezitím v hrnci na mírném ohni smíchejte rozehřáté máslo s dvěma lžícemi oleje. Do této směsi poté přidejte nadrobno nakrájenou cibuli a duste po dobu přibližně deseti minut. Poté přidejte upečený česnek a pořádně promíchejte. Dalším krokem je postupné přidání dalších ingrediencí, tedy kuřecího či slepičího vývaru, tymiánu a ostatních bylinek. Když se vše dobře promíchá, přidejte nakrájené kousky chleba a za snížené teploty duste ještě dalších pět minut, dokud chléb nezměkne. Na závěr z polévky odstraňte bylinky, například bobkový list či stonky petrželky, a zamíchejte polévku pomocí mixeru tak, aby vznikl jemný krém. Následně již jen přidejte zakysanou smetanu s trochou soli a léčivá polévka je hotová.