Líbání zvířat je velice nebezpečné. Raději s tím ihned přestaňte, nebo vám hrozí tyto vážné zdravotní komplikace

Máte domácího mazlíčka a často se s ním mazlíte a pusinkujete? Mazlíčkovi se to líbí a vám ostatně taky? Provádíte to pravidelně každý den? Pokud ano, pak je tento článek přímo pro vás, neboť přináší zajímavé a velmi důležité informace pro všechny majitele domácích mazlíčků. Zejména pokud máte doma děti, kteří se s mazlíčky pusinkují, pak byste měli následujícím zprávě věnovat čas a následně to dětem sdělit. Může jít totiž o život. Včasnou prevencí a omezením této činnosti si budete moci ušetřit spoustu nepříjemností. Výzkumy totiž jasně ukazují na to, že líbat domácí mazlíčky může být opravdu velmi nebezpečné.

Omezte líbání

Líbat svá zvířátka není úplně nejlepší věc, co bychom mohlo dělat. Sami odborníci před líbáním a pusinkováním zvířátek varují, neboť mohou šířit nebezpečné infekce, jejichž seznam je dosti dlouhý. Došli na to přímo v Japonsku na univerzitě v Osace. Omezením, resp. úplným vyloučením, líbání našich zvířátek se můžeme vyhnout virů, které jsou pro naše zdraví nebezpečné.

Projevy lásky

Proč vlastně lidé psy a kočky líbají? Chtějí jim tak dokázat svoji lásku, nicméně nikdy nevíme, kam před chvílí strkalo zvíře čumák. Jedná se zejména o situace, kdy je naše zvíře po celý den na zahradě a my ho začneme líbat po příchodu z práce. Ukázalo se totiž, že právě psi mohou být nositeli různých virů způsobující nemoci. S omezením polibků toto riziko samozřejmě klesá.

Paradentóza a borelióza

Ze zkoumaných 66 psů byla zjištěno, že většina z nich byla zodpovědná za vznik paradentózy. To může vést k infekci a vypadávání zubů, což je velmi nepříjemné, protože nové zuby nám už nenarostou.

Nicméně mazlení se psem může vést i k dalším problémům: borelióza od klíšťat, vzteklina prostřednictvím PET lahví atd. Odborníci proto radí, abychom nelíbali zvířata, po každé procházce je zkontrolovali od klíšťat a neměli bychom zapomenout na jejich očkování. Ochráníme tak zdraví jejich, ale také naše.