David Hampl
25 června, 2019

Tento příběh se odehrál na Sibiři. Je jasné, že zimy v této části země jsou mnohem silnější a krutější, než zimy u nás. Ten, kdo nemá teplý domov, je odsouzen ke krutému trpění ve velmi drsných podmínkách. A řeč není jen o lidech, ale také o zvířatech. Pes v našem příběhu, zmrzlý na kost a pokrytý ledem, ale nebyl tím nejhorším, co se v tomto příběhu stalo. Čtěte dál, abyste zjistili, jaké skrýval tajemství.

Pes pod sněhem

Když lidé odhalili zmrzlého psa pokrytého ledem a sněhem, báli se, že je mrtvý. Když ale prozkoumali psa blíže, uvědomili si, že je živý a navíc, že pod sebou něco ukrývá. Odhalili malého dvouletého chlapce, který byl ukrytý pod psem. Ten se ho snažil svou hustou srstí zahřát a zachránit jej před krutou zimou. Pes s dítětem byli nalezeni na verandě chalupy, kde zůstal chlapec opuštěný.

Pes hrdina

Pes znal tohoto chlapce, byli to kamarádi. Když jej našel mrznout samotného venku, rozhodl se, že mu pomůže. Snad instinktivně vytušil, že to, co chlapec potřebuje, je teplo. Sám byl ještě štěně, přesto se mu podařilo udržovat chlapce po celé dva dny naživu v těch nejdrsnějších podmínkám. A snažil se o to i přes to, že za to mohl sám zaplatit svým životem. Jeho instinkty mu ale nedovolili nechat „člověčí mládě“ bez pomoci.

Objev sousedů zachránil jejich životy

Už ale i pes měl namále. Sousedé si jich všimli na poslední chvíli. Pes, který sám vypadal, že je zmrzlý, sotva dýchal. A chlapec, kterého chránil, byl ve velmi vážném stavu – trpěl hypotermií, což znamená, že byl vážně podchlazen. Avšak díky statečnosti a sebeobětavosti psa se celkový proces podchlazení podařilo zpomalit natolik, že pomoc přišla včas.

A kde byli celou dobu rodiče?

Ihned po nálezu psa a chlapce byla provedena záchranná akce, díky které chlapec i pes přežili. Zbývá několik otázek:

  • Kde byli rodiče chlapce po celé dva dny?
  • Jak to, že chlapce nehledali?
  • Jak se mohlo stát, že chlapce zavřeli v mrazu na terase?

Na všechny otázky se zřejmě nepodaří odpovědět, nicméně matka již byla nalezena a obviněna ze zanedbání péče. Tento příběh je naprosto otřesný, podíváme-li se na to z hlediska toho, že se rodiče o své dítě nestarali. Avšak z hlediska toho, že se pes rozhodl zachránit člověka, je tento příběh velice dojemný.

Pes – nejlepší přítel člověka

To, že jsou psi nejlepšími příteli člověka dokazují dnes a denně. Většina lidí je právě proto miluje. Někdy se ale stane otřesný případ, kdy je pes týrán a musí trpět. Naštěstí jsou tyto případy ojedinělé a tento příběh nám připomíná, proč mít psy rádi a chovat je ve své společnosti. Nevíte, kdy budete jejich pomoc potřebovat. Jediné co pes kromě krmení a vody potřebuje, je láska. Teprve pak se stane vaším přítelem na život a na smrt. A to doslova.

Sdílejte článek