David Hampl
9 března, 2020

Lidé s krevním typem I, tedy krevní skupinou 0, jsou považováni za univerzální dárce, protože jejich krev může být přenesena do všech ostatních krevních skupin. Pro ně je však vhodná pouze krev ze stejné skupiny.

Faktem je, že nulka má jedinečné vlastnosti, díky kterým jsou jeho držitelé zvláštní a liší se od ostatních. Mimochodem, v Japonsku nikdo nepochybuje o tom, že individualita je určována krevním typem. Manažeři lidských zdrojů to dokonce zvažují, když přijímají zaměstnance do práce!

Osobnostní vlastnosti.

Lidé s prvním krevním typem se těší dobrému zdraví. Jsou odvážní, silní, mají pevnou vůli, jsou to bojovníci a milovníci života. Neustále hledají vítězství, jsou sebevědomí, podnikaví, nekomplikovaní, aktivní a energičtí.

Umí vystupovat na veřejnosti, jsou dokonale schopni se ovládat v jakékoli situaci. Milují adrenalin, a proto dávají přednost různým typům extrémních sportů.

Snadno se spřátelí s novými lidmi, protože jsou velmi přátelští. Vlastníci krve typu I jsou svou povahou velmi účelní, jsou to skvělí organizátoři a skuteční vůdci.

Předvídatelné nemoci

  • Poruchy trávení: patří mezi hlavní rizika, včetně žaludečních vředů. To se vysvětluje skutečností, že lidé s prvním krevním typem žijí s určitou bakterií v těle, která přispívá k ničení stěn žaludku;
  • gastritida, neboli zánět žaludku;
  • alergie;
  • astma;
  • zánět žlučníku;
  • mrtvice.

Hyperaktivita a impulzivita.

Pokud máte první krevní skupinu, pravděpodobně se ve stresových situacích stanete hyperaktivní a impulzivní.

Tato přecitlivělost, zejména při kombinaci s nezdravou stravou a sedavým životním stylem, zvyšuje riziko nebezpečných metabolických procesů, jako je inzulínová rezistence, opožděná funkce štítné žlázy a přírůstek hmotnosti.

Čemu je třeba se vyhnout?

Pokud máte krevní skupinu typu I, měli byste se zdržet kofeinu a alkoholu. Kofein je zvláště škodlivý, protože zvyšuje hladinu adrenalinu, která je už tak již vysoká. Místo toho doporučujeme pravidelnou fyzickou aktivitu - nejlépe 3-4 krát týdně.

Sdílejte článek