Lopuchové listy zaházela maltou a vytvořila si ten nejkrásnější zahradní chodníček! Nic originálnějšího jsme v životě neviděli!

Jedna drobnost dokáže udělat divy. Toto pravidlo potvrzuje i paní Eugene, která si spolu s manželem vyrobila ten nejkrásnější zahradní chodníček široko daleko. Stačily jí na to přitom pouze čtyři lopuchové listy a malta. Inspirujete se jí i Vy?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Manželé mají zahrádku, která už na první pohled připomíná lesík, divoký a nevázaný jako sama příroda. Zahrádku mají upravenou, ale protože oba milují stín stromů a stín, rozhodli se z ní udělat malé zelené útočiště před světem. Doladili ji opravdu nádherným ručně vyrobeným chodníčkem!

Chodník z listů

Na takový chodník nebudete potřebovat více než několik pěkných lopuchový listů, gázu, nebo kovovou síťku, maltu, lak, pokud si chcete listy ozdobit, případně akrylové barvy a gumové rukavice.

V první řadě se vydejte na zdravotní procházku do lesa a hledejte ty nejkrásnější a nejzdravější lopuchy, které zajistí nádherný tvar „kachliček“. Vybrané lopuchové listy důkladně a pevně zatlačte udělanou maltou a uhlaďte.

Na stále vlhkou maltu dejte gázu, nebo kovovou síťku a přitlačte, aby v maltě držela.

Na gázu dejte ještě jednu tenčí vrstvu malty a opět dobře upěchujte.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Kachličky opatrně otočte a povytahujte z ní vyčnívající zeleň. Ideální je, pokud je již kachlička zaschlá, jinak by Vám na ní mohly zůstat stopy po Vašich prstech.

A výsledek může vypadat i takto!

Paní Eugene si vyrobila nadrozměrné lopuchy. Aby byly trochu hezčí, po zaschnutí je ještě zalakovala průhledným lakem a spolu s manželem nimi pak doslova připravily nový zahradní chodníček.

Dá se to i jinak!

Pokud se Vám Lopuchová dekorace líbí, ale chodník zrovna dělat nepotřebujete, můžete tyto prvky použít i jinde. Podívejte se, kde všude se Vám lopuchy mohou sejít, případně zkrášlit Vaši zahrádku.

Ti šikovnější a zároveň i náročnější kutilové si umí vyrobit i takto jemnocitem dílo, které pak namalují akrylovými barvami a použijí jako dekorativní doplněk.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Z lopuchů se dá postavit i skutečně obdivuhodná vlastnoručně vyrobená fontána.

Nebo roztomilá dekorace pod odtokovou rourou.

Některé kutily fascinují lopuchy až tak, že se je rozhodli dokonce i vyřezávat a ozdobit si jimi bránu. Inu, proti gustu žádný dišputát.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Co však opravdu stojí za zvážení jsou takovéto nádherné podstavce pod květináče, které jistě ocení každá milovnice živých rostlin a květin, zejména na upravených terasách.

Necháte se zlákat a pustíte se do dekorování zahrady i Vy?