Loupající se kůže na rukách bude minulostí s použitím těchto přírodních metod, říká lekář

Loupe se vám opět kůže na dlaních? Nastává opět doba, která se pravidelně opakuje a vy nevíte, proč tomu tak je? Šupinatá kůže na rukách, která má neustále tendenci se odlupovat a my ji samozřejmě pomáháme, je velmi nepříjemná záležitost, která potkává velké množství lidí. Co s tím? K doktorovi s tím přeci nepůjdeme, vždyť se toho lze zbavit snadno a rychle pomocí domácí metody. Tato metoda je založena na přírodní bázi, takže obsahuje jen dobré a užitečné věci, které našemu tělu rozhodně prospějí. Je to rozhodně lepší než se neustále mazat nějakými chemií naplněnými krémy. Pojďte to vyzkoušet.

Suchá kůže? Problém

Deskvamace neboli odlupování kůže na dlaních je velmi nepříjemný problém, který trápí mnoho lidí. Často se jedná o periodický jev, který se opakuje po nějaké době a zase rychle zmizí. Jsou ovšem případy, kdy tomu tak není a kůže je suchá velmi dlouho. Má tedy tendenci se odlupovat a nás to láká ji v tom podporovat. To je ovšem nebezpečné, protože si můžeme způsobit zranění. V tomto případě je nutné o kůži začít trochu více pečovat. Suchá kůže znamená, že má nedostatek vitaminu, minerálů a prospěšných látek. Z toho důvodu je musíme kůži poskytnout.

Prověřte působící faktory

Než ovšem začnete o kůži pečovat, měli byste si ověřit, co všechno na vaši kůži dlaní působí, tzn. jaké používáte mýdlo, ručník, šampon a jak často si myjete ruce. Všechny tyto faktory mohou suchost pokožky ovlivnit. Je také možné, že zjistíte, že se jedná o vnitřní onemocnění, a proto je nutné jít k lékaři. V jiných případech stačí použít jednoduchou metodu, která vám dodá potřebné vitaminy a minerály.

Čtěte také: Prostředek, který vám pomůže eliminovat veškeré šedivé vlasy a to přírodní cesty bez chemie!

Olej z rakytníku

První, co byste měli udělat, je zajistit si nějaký dobrý hydratační krém na přírodní bázi. Dále je nutné změnit jídelníček, abyste začali konzumovat potraviny, které jsou bohaté zejména na vitaminy A, C a E. Mezi tyto potraviny patří hlavně: ovoce a zelenina, čerstvé bylinky, ořechy, luštěniny, žitný chléb, obiloviny a rostlinné oleje. Nejlepší je použít rakytníkový olej, který je součástí tradiční medicíny již dlouhá léta. Zabrání vysoušení pokožky a bude posilovat její vláčnost a vitalitu. Vždy je samozřejmě nutné dodržovat pravidelnou hygienu, která je základem pevného a dlouhého zdraví.