Luxusní vůni si snadno vyrobíte v pohodlí svého domova

Všichni chceme mít čistý, krásný a voňavý domov. Jestli chcete, aby váš domov voněl jako drahý a luxusní hotel, můžete si doma připravit velmi jednoduchý osvěžovač vzduchu. Je to velmi levné, a přitom se budete cítit jako na dovolené. Poradíme vám, jak toho dosáhnout pomocí pár jednoduchých ingrediencí. A k tomu přidáte pár dalších tipů pro krásnou vůni vašeho domova.

Jak vyrobit domácí osvěžovač vzduchu?

Připravte si malou misku nebo sklenici. Nalijte do n 2-3 polévkové lžíce hrubé soli. Potom přidejte 1 uzávěr své oblíbené aviváže a 1 čajovou lžičku alkoholu nebo vodky. Vše důkladně promíchejte. Nakonec můžete pro zvýraznění vůně přidat 7-10 kusů karafiátů. Misku s touto směsí položte do koupelny, chodby nebo ložnice. Jednoduše na místa, která chcete provonět.

https://cpykami.ru/

Můžete ji samozřejmě rozdělit na menší části a každou z nich umístit v malé nádobě do jedné místnosti svého domova. Příjemnou vůni ucítíte okamžitě a vydrží poměrně dlouho. Záleží pouze na vás, jakou aviváž použijete. Váš domov bude vonět stejně, jako čerstvě vyprané prádlo. To je asi ta nejkrásnější vůně, jakou si můžete u sebe doma užívat, a to nejen v ložnici.

Čtěte také: Jak vyrobit praktickou tašku ze starého trika

https://cpykami.ru/

Další metody, jak provonět svůj domov

Velmi jednoduchý osvěžovač vzduchu se svou oblíbenou vůní si můžete vyrobit i bez aviváže. Navíc ho můžete mnohem snáze měnit. Potřebujete k tomu jen 250 ml destilované vody, 125 ml alkoholu (vodky) a 20 kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Směs promíchejte, nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte do místnosti vždy, když ji budete chtít provonět.

Esenciální olej můžete nakapat také na korek od vína a vložit do ho šuplíku s prádlem. Anebo dejte pár kapek na odličovací tampónek a vložte ho do odpadkového koše. Do skříně nebo do polštářů se hodí také látkový sáček plný rýže, na který nakapete pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Do skříně můžete vložit také zrnka kávy, které budou absorbovat vlhkost a dopřejí vám příjemnou vůni.

Zdroj: cpykami.ru