David Hampl
18 října, 2020

Krutost některých lidí nezná mezí. Například majitel této bordeauxské dogy se rozhodl, že už se o ni nechce starat a tak si našel dost prazvláštní způsob, jak se jí zbavit. Pohřbil svého psa zaživa do hlíny a kamenů a nechal ho tam zemřít. Doga ale ještě nebyla připravená odejít z tohoto světa a rozhodla se bojovat.

Boj o život

Desetiletý pes nebyl připraven zemřít a snažil se zůstat naživu ve svém „hrobě“ v naději, že jej někdo najde a zachrání před jistou smrtí. Naštěstí se tak stalo. Milovník zvířat Pedro Dinis byl na procházce se svým pitbulem v místě, kde byl pes pohřben. Všiml si něčeho, co trčí z hlíny a když jeho pitbul začal reagovat, zastavil se a místo pečlivě prohledal. To, co viděl, ho naprosto omráčilo. Sotva viditelná psí hlava. Všiml si, že je pes stále naživu a okamžitě začal jednat.

Doga dostala jméno Athéna

Athénu zachránila především její vůle k životu. Kdyby se nesnažila sama vyhrabat, neuvolnila by se jí hlava z hlíny a nikdo by ji nebyl schopen najít. Byla odkázána k jisté smrti, protože se její bývalý majitel snažil, aby skutečně neměla šanci utéct. Ukotvil ji k zemi pomocí vodítka, které bylo připevněno na těžkém vaku.

Několik hodin v hrobě

Pedro zjistil, že je doga slabá a dehydrovaná, což naznačuje, že musela být pohřbena několik hodin. Athéna měla veliké štěstí, že Pedro byl na správném místě ve správný čas. Když Athénu našel, byla klidná a vděčná, že ji někdo pomohl. Zřejmě za to mohla i přítomnost Pedrova pitbula.

Úřady našli bývalého majitele

Díky Athenině identifikaci úřady dokázaly vystopovat jejího majitele, který žil nedaleko pozemku, kde byl pes pohřben. Majitel psa, 21letý Francouz, se pokusil dostat ze svízelné situace tvrzením, že jeho pes utekl a popřel jakoukoli vinu za to, co se jeho psovi stalo. Francouzský soud zakázal muži vlastnit psa v nejbližších 5 letech, dostal pokutu 33 000 dolarů a dostal 8měsíční podmíněný trest odnětí svobody. Několik měsíců poté, co byl majitel usvědčen, Athena zemřela pokojně pod láskyplnou péčí své adoptivní rodiny.

Sdílejte článek