David Hampl
8 ledna, 2020

„Neobsloužíme starého bezdomovce, protože odrazuje naše hosty!“ - křičel vztekle sám majitel restaurace. Nikdo ovšem nečekal, co se za chvíli stane. Tento příběh vás určitě dostane, protože ukazuje, jak špatné je soudit lidi jen podle toho, jak vypadají.

Starý muž na ulici

Jedna žena šla po ulici, když si všimla vratkého starého muže, který ji sledoval se skloněnou hlavou. Muž měl na sobě neuvěřitelně roztrhané a špinavé oblečení a působil velmi zanedbaně. Ostatní kolemjdoucí pohled na tohoto bezdomovce ignorovali, i přes to, že bylo velmi chladné ráno a díry na roztrhaném oblečením muže chránila jen obyčejná deka. Pohled to byl vskutku žalostný a muži musela být opravdu velká zima.

Odvlečen do restaurace

Žena přišla k němu a zeptala se: „Pane, jste v pořádku?“ „Ani ne“ odpověděl strýček slabým hlasem. Žena se usmála a vzala ho za ruku. Stařec měl ovšem strach. „Co to děláte paní? Nechte mě být.“ Policista si všiml tohoto incidentu a šel k nim. „Je tu nějaký problém, madam?“ „To je v pořádku, jen chci pomoci tomuto muži.“ „Vím, že je tento muž na ulici už pár let. Co chcete dělat?“ řekl policista. „Vidíte tu restauraci? Chci mu koupit teplé jídlo, aby se zahřál.“ „Ty ses zbláznila, nepůjdu tam“ řekl strýc. Nebylo mu to nic platné. Její paže ho zvedly a odvedly do restaurace, kde se posadili kde stolu.

Nečekané odhalení

Majitel restaurace hned přiběhl a začal zuřivě ječet. „Nechceme tu špinavé lidi, odrazují naše hosty.“ Chudák se smutně usmál: „To je důvod, proč jsem sem nechtěl jít.“ řekl tiše muž. Žena se však nevzdala. Přistoupila k majiteli a podívala se mu do očí. „Vidíte tu velkou kancelářskou budovu naproti?“ „Ano, vidím a znám ji. Mnoho lidí z ní sem chodí jíst. Proč se ptáte?“ „A kolik od nich berete peněz?“ řekla žena. „Proč se staráš?“ řekl majitel. „Jsem ředitelkou té firmy.“ řekla žena Majitel oněměl. Žena se obrátila na policistu a požádala ho, aby s nimi posnídal. „Ne, díky, jsem ve službě.“ „Aspoň kávu.“ „Tak dobře“ řekl policista. Majitel šel tedy postavit na kávu.

Nakonec se zjistilo, že starý muž byl úspěšný podnikatel, který kdysi pracoval ve velké firmě. Bohužel stalo, že o práci přišel a skončil na ulici. Hladový a špinavý. Nikdo ho nechtěl obsloužit nebo mu pomoci. Žena mu nakonec objednala velký sendvič, který ho do plna zasytil. „Jak vám to mohu splatit?“ zeptal se muž se slzami v očích. Nijak, jsem hlavně ráda, že jsme se potkali.“

Sdílejte článek