Majitel tohoto pejska se zachoval opravdu hrůzně. Co udělal? Z auta byl vyhozen jeho vlastní pes. Neuvěříte, co se stalo potom. Jaký byl osud pejska, kterého jeho majitel nechal na pospas osudu? Co se s ním stalo?

Kamery jsou dnes téměř na každém kroku a neustále kontrolují náš pohyb. Jsou lidé, kterým to oprávněně vadí, neboť mají pocit, že je narušováno jejich soukromí. Většinou jsou instalovány v obchodech, nákupních galeriích, firmách, továrnách a na jiných podobných místech. Velmi často si je také nechávají instalovat města, resp. policie na určitá místa, aby měli přehled o tom, kde se, co děje a zda případně nedochází k trestným činům. Zda s kamerovými systémy souhlasíte či ne, je jen na Vás, každopádně tento případ ukazuje, že se kamerový systém opravdu vyplatí.

Kamera na nelegální skládku

V americkém státě Kansas se odehrál příběh, který láme srdce mnoha lidí. V místě, kde lidé velmi často nelegálně odhazují odpad a tvoří tak nelegální skládku, nainstalovala kansaská policie kamerový systém. Chtěla tak zabránit tomuto nelegálnímu jednání a případné viníky najít a potrestat. Jeden z kamerových záznamů jim ovšem vytrhl dech, neboť nikdo nečekal, že se něco takového vůbec může stát.

Čtěte také: Máte chuť na zajímavé pečené masíčko? Potom musíte zkusit tento recept. Pikantní žebra s jablky a cibulí si zamilujete. Ideální s čerstvým chlebem, křenem a hořčicí

Na 8 dní z auta ven

Na nelegální skládku dorazilo jedno z mnoha aut, které zřejmě přivezlo odpad a dotyčný ho zde chtěl zřejmě opět nelegálně vyhodit. Místo odpadu, se však jen otevřely dveře, a z nich byl téměř násilím vyhozen pes. V tu chvíli ještě nikdo ze sledujících policistů nečekal, co se bude dít dál. Dveře auta se zavřely a vůz odjel po stejné cestě pryč. Pes zde ovšem zůstal úplně sám. Pochopíte to? Jak někdo může vyhodit psa na úplně neznámém místě a nechat ho tam samotného? Musí jít zřejmě o velmi bezcitného a krutého člověka. Je pochopitelné, že ne vždy nám může pes sednout a lidé se ho rádi zbaví. Ale takhle? Vždyť existují mnohem humánnější a lepší způsoby. Například:

  • předání do psího útulku
  • darování přátelům, známým
  • inzerát

Pejsek zachráněn

Jakmile policisté shlédli celý záznam, ihned informovali místní službu, která se zabývá záchranou a ochranou zvířat. Záchranáři pejska našli nedaleko místa, kde byl vyhozen. Byl hladový, vystrašený, ale živý a zdravý. Důležité je ovšem zmínit fakt, že doba mezi vyhozením psa z auta a příjezdu záchranářů byla 8 dnů. Neuvěřitelné že? Pejsek si myslel, že ho tam pán vysadil jen na chvíli a určitě se pro něj vrátí. Bohužel se nevrátil a pejsek čekal a čekal a čekal. Pána se nedočkal, ale dočkal se záchrany, o které se mu asi ani nezdálo.

Příběh má zajímavý konec

Nalezením pejska příběh totiž nekončí. Má to mnohem zajímavější a šťastnější závěr. Záchranáři pejska odvezli do útulku a pojmenovali ho Mojave. A právě v tu dobu se útulek chystal navštívit pár, který měl zájem o adopci psa. Novým pejskem byl pár přímo unesen, a tak Mojave získal nový domov. Noví majitelé o pejska pečují s láskou a poskytují mu veškeré zázemí. Má se u nich určitě tisíckrát lépe než u svého starého majitele.