David Hampl
18 října, 2020

Prodejkyně ryb zahlédla u svého stánku prochladlého a hladového psa. Evidentně nikomu nepatřil a už se delší dobu potuloval ulicemi. Vzhledem k tomu, že stvoření vypadalo skutečně žalostně a vládlo krutější počasí více než kdy jindy, majitelce stánku s rybami se psa zželelo a nabídla mu zbytky jídla z předchozího dne. Myslela si, že psa už nikdy neuvidí, ale mýlil se. Další den přišel splatit svůj dluh.

Pes začal přicházet pravidelně

Díky tomu, že prodejkyně ryb projevila soucit a nakrmila hladového psa, se zvíře rozhodlo navštěvovat její stánek pravidelně. Ve skutečnosti to obchodníkovi začalo pomáhat. Když se jednoho dne objevil zloděj, pes se pokusil zmařit jeho záměr krást. Majitelka mu pokaždé dala teplé jídlo a jejich vztah byl den ode dne bližší. Nyní tento toulavý pes už není toulavý a stal se novým šéfem obchodu s rybami.

Psovi se vrátilo jeho zdraví

Díky tomu, že si pes našel novou přítelkyni, která jej nenechala už déle hladovět a nabídla mu alespoň nějaké teplé jídlo, vrátilo se mu i jeho zdraví. Jeho zbídačelý stav už pomalu mizel a ze psa se stal zdravý tvor. Každý den doprovází ženu do jejího obchodu a podílí se na jeho provozu. Nejenže odhání potenciální zloděje, ale dokonce díky jeho přítomnosti chodí více zákazníků a ženě se tak zvedly tržby. Je milý ke všem lidem a přitahuje tak jejich pozornost, což rozhodně není na škodu.

Pes se ženě odměňuje za její laskavost

Od první chvíle bylo jasné, že se pes vrací, aby ženě ukázal, jak moc jí je vděčný za její laskavost. Pes tvrdě pracuje, aby splatil svůj dluh. Je velice vděčný a věrný a nyní pomáhá ženě starat se o její živobytí. Nic jiného za svou práci nechce než jen trochu teplého jídla. Majitelka stánku s rybami a pejsek jsou skvělými parťáky a obchod jim jen vzkvétá. A my doufáme, že to tak bude i nadále a jsme vděční, že podobní lidé jako je tato žena na světě ještě existují.

Sdílejte článek