Majitelka koní natočila vtipné video koní spících na seně. Co je na tom vtipného?

Všichni víme, že zvířata mají někdy hodně podivné a bláznivé chování. Možná vás ale nenapadlo, že jsou nám koně velmi podobní ve svém chování. Zároveň jde o tak vtipnou věc, že ji musíte vidět a slyšet sami, abyste tomu uvěřili.

https://animalchannel.co/

Napadlo by vás, že koně ve spánku prdí a krápou? Většina z nás nad tím zaručeně vůbec nepřemýšlí. Je to ale pravda. Koně to doopravdy dělají.

https://animalchannel.co/

Jak koně spí?

Koně mají velmi zvláštní režim na spaní. Spí totiž vždy v době, kdy se cítí unavení. A vůbec nezáleží na tom, jestli je den nebo noc. Navíc nespí v leže jako většina zvířat, ale většinou je najdete ve spánku ve stoje. Není to ale podmínkou. Někdy si koně rádi lehnou na seno a prospí se stejně jako jiné živočišné druhy. Spánek je stoje jim ale nedělá problém, protože k tomu mají přizpůsobené končetiny.

Čtěte také: Nabídla práci bezdomovci. Tohle nečekala

https://animalchannel.co/

A prdí taky koně?

Stejně jako hadi, také koně samozřejmě vypouští plyny ze svého těla. Liz Mitten Ryan vlastní hned několik koní a podařilo se jí natočit velmi nevšední okamžik. Její koně si užívali teplého sena a neměli problém si před svou majitelkou lehnout na zem, protože jí věřili. Video, které natočila, má již 24 milionů zhlédnutí na YouTube!

https://animalchannel.co/

Komentáře lidí jsou velmi vtipné

Na videu je vidět koně ve spánku, kteří vydávají velmi vtipné zvuky. Chrápou a prdí na celé kolo. Dokonce i Liz měla co dělat, aby se nezačala nahlas smát. Lidé v komentářích vtipkovali na svůj účet. Mnoho z nich řeklo, že přesně takto zní poté, co přijdou z práce nebo během spánku. Je vidět, že v určitém ohledu jsou nám koně podobnější, než si myslíme.

Zvuky, které koně běžně vydávají

Podle odborníků existuje osm zvuků, které koně vydávají. Jedná se o řehtání, odfrknutí, kvílení, výkřiky, řev, křik, povzdech a sténání. Majitelé koní by ale jistě souhlasili s tím, že to není pravda. Na seznam by se rozhodně mělo přidat také prdění a chrápání. Video od Liz to jasně dokazuje a jde o jednu z nejvtipnějších věcí, které jste za poslední dobu viděli.

Zdroj: animalchannel.co