David Hampl
11 února, 2020

Už se vám někdy přihodilo, že jste byli svědky něčeho, co jste rozhodně nečekali? Zůstali jste pak stát celí zkoprnělí a nevěděli, co říct? Takových událostí je na světě hromada a dějí se dnes a denně. Spoustu lidí je zažívá a někteří už je dokonce ani nevnímají. Například reakce na tento příběh je opravdu fascinující. Novorozené dítě stále a stále pláče a nelze ho nijak utišit. Ani jeho maminka neví, co s ním. Jakmile se ovšem objeví jeho starší sourozenec, stane se něco, co by nikdo rozhodně nečekal. Pojďte se podívat, o co vlastně šlo.

Pláče a pláče

Pokud máte malé dítě nebo znáte někoho, kdo je má nebo máte tuto šťastnou zkušenost už za sebou, jistě dobře víte, že malé děti umí velmi vytrvale plakat a plakat. Mnohdy je nejde vůbec zastavit a člověk se pak stává naprosto bezradným. Rád by toho malého tvorečka uklidnil, ale ono to nejde. Existuje samozřejmě celá řada triků a rad, ale ne všechny na všechny fungují. Vždy je proto dobré, najít si vlastní osvědčený způsob.

Lepší je zkontrolovat

Inteligentní rodiče by měli vědět, že v takovém případě je důležité zjistit, co by mohlo být příčinou tohoto ustavičného pláče. Je dobré si zjistit, zda dítě nemá hlad, žízeň nebo jestli třeba nevykonalo potřebu. V mnoha případech je právě zdrojem jeden z těchto faktorů. Vždy je tedy lepší se prvně ujistit.

Bratr jako lék

V tomto případě však maminka plačícího dítěte našla originálnější způsob jeho uklidnění. Malá holčička velmi moc pláče a nikdo neví, co s ní. Najednou však maminka dostane skvělý nápad. Využije k tomu svého syna. Mají se totiž velmi rády a vzájemně si dodávají pocit bezpečí. Pláč zničehonic ustane a všichni jsou spokojení. Spokojený bratříček se tedy stal lékem na vytrvalý pláč.

Maminka je oba miluje a nikdy by je nevyměnila za nic jiného na světě. Vždy když jsou tyto dvě děti spolu, je všude kolem cítit láska, radost a štěstí.

A typical morning in the Anderson house...

Publiée par Story of This Life sur Jeudi 26 mai 2016
Sdílejte článek