Malá holčička se narodila ve 24. týdnu těhotenství. Jak vypadá po 9 měsících?

Ne každé těhotenství je jednoduché a končí se šťastným koncem. Někdy nastanou velké komplikace, problémy a děti musí jít na svět mnohem dřív, než je zdravé. Když se narodila malá Francesca Bradley-Curran, lékaři jí nedávali velkou šanci na přežití. Její matka Victoria se připravovala na nejhorší. Takto malé dítě totiž většinou nepřežije. Této holčičce se to ale podařilo.

tudasfaja.com

Úžasně malé dítě

Francesca se narodila ve 24. týdnu těhotenství. To je velmi brzy, protože normálně těhotenství trvá 40 týdnů. Bohužel těhotenství bylo obrovským rizikem pro její matku, a proto museli vyvolat porod velmi brzy. Holčička po porodu vážila 624 gramů a její chodidla byla dlouhá jen 19 milimetrů. Její ruce nebyly větší než velikost nehtu.

tudasfaja.com

Po narození nebylo jisté, jestli přežije

Vzhledem k velikosti a věku této malé holčičky museli lékaři její rodiče připravit na nejhorší. Takto malé děti ve většině případů nepřežijí. Nejen, že měla velmi nízkou váhu, ale také neměla správně vyvinuté prakticky žádné orgány. Z tohoto důvodu je ideální, když se děti rodí až po 37. týdnu. Jinak jsou považovány za předčasně narozené. Francesca se ale narodila o celé měsíce dříve.

Čtěte také: Dara Rolins (51) představila svůj nový obličej. Zákrok si nechala provést až v Dubaji!

Dívku potkalo hodně zdravotních problémů

Holčička dostala kompletní krevní transfuzi a potřebovala operaci očí. Měla také meningitidu a septikémii. Neminuly ji ani problémy s plícemi a ledvinami, které nebyly dostatečně vyvinuté. Po narození trvalo dlouhých 11 minut, než začala dýchat. Rodiče ani lékaři neměli tušení, jestli dívka přežije nebo ne. Celé týdny zůstala na kyslíku a přístrojích.

tudasfaja.com

Holčička nepřestala bojovat a nyní žije normální život

Po osmi týdnech Francesca již nepotřebovala inkubaci a po 17. týdnech si ji mohli vzít rodiče domů. Naštěstí se vyvíjela velmi rychle a dokázala dohnat všechny nedostatky svého předčasného narození.

Podle lékařů se jedná o zázrak a její matka je nesmírně šťastná, že její dcera nemá trvalé následky a může žít zdravě bez léků, kyslíku a hadiček. V 9 měsících vypadá stejně jako každé jiné dítě, i když se narodila velmi malá.

tudasfaja.com

Zdroj: tudasfaja.com