David Hampl
29 června, 2019

Jen těžko bychom se dokázali dopočítat přesného číselného údaje, kolik přesně zvířat žije na ulici bez domova. V posledních letech se sice na veřejnost dostávají informace, že jejich počty se snižují, nicméně stále se určitě nejedná o zanedbatelné množství, které by nám nemělo nahánět hrůzu. Příběhy opuštěných domácím mazlíčků v nás  normálních lidech vyvolávají skutečně dojímavé nálady, kterým se nelze ubránit. Příkladem za všechny je příběh malého štěňátka, které se snažilo najít bezpečný úkryt v krabici od bot, jenž byla navíc opravdu hodně vlhká. Proč to štěně vlastně dělalo? Na to vám odpovíme během několika řádek, takže rozhodně nikam neodcházejte a směle pokračujte ve čtení.

Kříženec čivavy působil na první pohled smutným dojmem

Dojemná podívaná se odehrála v blízkosti jednoho amerického rodinného domu, kde se během noci objevil malý pejsek, který byl později identifikován jako kříženec čivavy. Na první pohled bylo patrné, že se jedná o zvíře bez domova, které tráví svůj život potulováním po ulicích. Majitelé domu se při jeho nálezu divili, jelikož se pejsek choulil do vlhké krabice od bot, která navíc musela být velice nepohodlná. Sice to nebyl žádný zázrak, ale přeci jen se jednalo k krok vzhůru, protože si nechceme ani představit, kde pejsek jinak trávil dny. Rodina jej začala krmit, ale žádnou rozsáhlejší péči o něj neprojevila.

Naštěstí se v jejich okolí našla osoba, která přítomnost pejska anonymně nahlásila na příslušné úřady, které prakticky okamžitě začaly jednat. Nezisková organizace na ochranu zvířat se na podobné případy specializuje a její zaměstnavatelé si pro malého pejska přijeli. Když dorazili na místo určení, čivava se stále choulila do klubíčka v krabici a ukrývala se před deštěm, který byl toho dne skutečně vydatný. Ochránci zvířat se k němu přiblížili, pejsek absolutně nekladl odpor. Jeden z pracovníků se nakonec odhodlal a vzal pejska do náruče, ačkoli riskoval jeho agresivní reakci. Ta však nepřišla, místo toho se všem přítomným naskytl skutečně hrůzný pohled!

Čivavě chyběla jedna packa!

Čivava byla velice přítulná a ochranáři si okamžitě všimli, že jí chybí přední tlapka. Proto také nejspíše několik dní nezměnila svou polohu, o třech nohách se jí chodilo opravdu špatně. Fenku vzali ochranáři okamžitě pod svá křídla a pojmenovali ji Princess. Dostalo se jí teplé koupele a kvalitní stravy, díky níž se zase mohla cítit být někým milována. Několik dní musela strávit v nemocnici, kde podstoupila náročnou léčbu.

Princess se nakonec zotavila a i přes absenci jedné nožky je nyní šťastnější více než kdy dřív. Má nový domov, kde o ní páníčkové pečují s láskou. Škoda, že velké procento pejsků bez domova také štěstí bohužel nemá.

Sdílejte článek