Malý chlapec byl popálen na 75 % těla a matka ho opustila. Jak vypadá dnes?

Každé dítě má jiné dětství. Matvey Zakharenko byl příliš malý, aby si uvědomil, že vypadá jinak než ostatní děti v jeho okolí. Byly mu jen 2 roky, když utrpěl vážné popáleniny na 75 % celého těla. Chlapec se narodil v listopadu 2014 v Rusku. Bylo to naprosto zdravé a spokojené dítě. Bohužel měl žloutenku a lékař pro něj doporučil léčbu pomocí speciální lampy. Tato léčba bohužel skončila tragicky.

https://sosialnytt.com/

Chlapec utrpěl vážné popáleniny celého těla

Matvey byl vždy pod zářením lampy s dohledem. Zdravotní sestra na něj musela vždy dohlížet, ale jednou se rozhodla na chvíli opustit místnost. Následky jejího jednání poznamenaly život chlapce do konce jeho života.

https://sosialnytt.com/

Když odešla z pokoje, v lampě nastal zkrat a začalo hořet. Chlapec přitom stále ležel hned vedle ní a dvouleté dítě si v takové situaci nedokáže pomoci samo.

Čtěte také: Před 29 lety ji dala k adopci, nyní se matka s dcerou opětovně setkaly!

https://sosialnytt.com/

Sestra byla v šoku, když se do pokoje vrátila a zjistila, co se stalo. Požár ihned uhasila, ale bylo již pozdě. Malý Matvey utrpěl vážné popáleniny po celém těle.

https://sosialnytt.com/

Čas, který po požáru následovat, byl pro malého chlapce neuvěřitelně bolestivý. Stáhla se mu kůže z těla, ale nikdy svůj boj nevzdal. Další velká rána ho ovšem ještě čekala.

https://sosialnytt.com/

Matka dítě už nechtěla

Matveyho matka byla teprve 19letá mladá žena, která byla po nehodě zdrcená. Když si představila všechny operace, které bude chlapec potřebovat a vydání, které by ji čekalo, rozhodla se chlapce opustit. Jednoduše lékařům oznámila, že své dítě už nechce. Pro většinu z nás jde o šílené rozhodnutí, které nikdy nepochopíme.

https://sosialnytt.com/

Jak se může matka otočit zády ke svému dítěti ve chvíli, kdy ji nejvíce potřebuje? Zpráva o Matveyho nehodě a situaci se dostala do médií v Rusku a na pomoc se zapojilo hodně lidí. Mnoho z nich mu chtělo poskytnout domov.

https://sosialnytt.com/

Po roce se ozvala jeho biologická matka, že chce dítě zpátky! Soud to ale neschválil. Nakonec se chlapec dostal do dobré adoptivní rodiny a postoupil mnoho operací. Díky rekonstrukci nosu dnes vypadá skvěle a čeká ho jistě krásný život.

https://sosialnytt.com/

Zdroj: sosialnytt.com