„Mám zázrak, po kterém jsem toužila“: po 13 potratech se 35 letá žena konečně dočkala dítěte, pak přišla šokující zpráva

Mladá pětatřicetiletá žena, která musela vytrpět neskutečné, to je Laura Worsleyová. Ta s manželem přišla třináctkrát o dítě. V jedenácti případech došlo k potratu již v prvních třech měsících těhotenství a ve dvou případech v sedmnáctém a dvacátém týdnu, kdy se jednalo o chlapečky, kterým dokonce dali manželé jména Graceson a Leot. Stalo se však neskutečné. Díky skvělé lékařce a moderní medicíně se s manželem konečně dočkali a po čtrnácté se jim narodila doslova vymodlená zdravá holčička Ivy.

Svůj boj o zdravé dítě Laura a Dave nevzdávali

První potrat Laura prodělala již v roce 2008.  I přes bolestnou ztrátu se však manželé nechtěli vzdát role rodičů, a tak se snažili o miminko dál. Osud k nim byl ale nemilosrdný a následovaly další těžké potraty. Když Laura a Dave prodělali čtvrtou ztrátu dítěte, lékařům bylo jasné, že za tím bude něco víc a poslali pár za profesorkou Siobhan Quenbyovou. Ta u Laury zjistila, že trpí autoimunitním onemocněním zvaným antifosfolipidový syndrom (APS). Ten způsobuje následující:

  • Organismus tvoří protilátky proti fosfolipidům ve vlastních buněčných membránách
  • Protilátky napadají i krevní destičky v těle nemocného a dochází ke kritickému snížení jejich počtu (trombocytopenie)
  • Tyto změny v krevním řečišti mohou způsobovat poruchy srážlivosti, trombózy, plicní embolie, nebo cévní mozkové příhody
  • Dále jsou příčinou opakovaných potratů a komplikací při graviditě

Navzdory závažnému onemocnění, které Lauře prakticky znemožňovalo úspěšně donosit dítě se tato statečná žena rozhodla nevzdávat se. Doktorka Quenbyová Lauře nasadila léčbu steroidy, které měly zabránit jejímu imunitnímu systému, aby nevytvářel protilátky proti vlastním buňkám. Dále měla žena předepsané léky, které měly zabránit zvýšené srážlivosti krve.

Čtěte také: Domácí mini-máslové rohlíčky: Připravíte si vláčné těsto, vyválíte, naplníte a upečete. Oblíbené pečivo, které bude křupat po celičký den!

Lékařka, která Worsleyovým změnila život

Nebýt lékařky Siobhan Quenbyové, která se snažila páru dlouhodobě pomoci k úspěšnému donošení dítěte, manželé by se nyní z dcerky Ivy neradovali. Úspěšná léčba steroidy a léky proti srážení krve umožnily Lauře donosit holčičku do 30. týdne těhotenství. Porod následně probíhal císařským řezem. Novopečená maminka ale svou dceru spatřila kvůli předčasnému porodu až třetí den po narození.

Ivy je malým zázrakem

Laura a Dave se již devět měsíců radují z krásné dcerky Ivy, která se narodila s velice nízkou porodní hmotností, vážila pouhých 771 gramů. Několik dní musela holčička pobýt v inkubátoru. Radost z dítěte byla u manželů Worsleyových nevýslovná. Konečně prožívali po těch všech útrapách i štěstí, v které snad už ani nevěřili. Po téměř třech měsících si Laura a Dave odnesli Ivy domů a od té doby věří na zázraky, jejich dcerka je takovým malým důkazem toho, že se opravdu dějí, věřte nevěřte.