Máme pro Vás skvělé přírodní tipy jak si vyléčit mykózu kůže.

 

Houbovité choroby kůže je infekční plísňové onemocnění vyvolané kvasinkou Malasseazia furfur. Vyznačuje se skvrnami, které jsou buď světlejší nebo tmavší barvy v porovnání s pokožkou kolem nich.

Na to, abyste mykózou onemocněli, se vůbec nemusíte nakazit od někoho jiného. Tato kvasinka se totiž běžně nachází na pokožce téměř všech lidí.

Čtěte také: Nedělejte klasiku. Mnohem více vám zachutná sekaná na americký způsob. Jak na ni?

Proč tedy u někoho toto onemocnění propukne a u jiného ne? 

  • oslabený imunitní systém
  • časté a intenzivní pocení
  • pobyt v teplém klimatickém pásmu
  • nadměrně mastná pokožka

Pár obecných, ale důležitých informací o mykózách

Skvrny na pokožce bývají světlejší než okolní kůže, protože kvasinky produkují kyselinu, která mě zesvětlující účinky. Pokud při mykóze dojde zároveň ke vzniku svědění a podráždění pokožky, pak bude její zbarvení tmavší, respektive červenější. Onemocnění má tendenci se zhoršovat během teplých dní. Někdy skvrny i svědí či dokonce bolí. Vyskytnout se mohou na kterékoliv části těla, ale nejčastěji jsou na krku, pažích, hrudníku a zádech

[hana-code-insert name=’google‘ /]

1. Jogurt
Není žádným tajemstvím, že jogurty obsahují biliony přátelských mikroorganismů, které drží škodlivé patogeny na uzdě.Jednoduchá aplikace jogurtu na postiženou pokožku dokáže udělat i malé zázraky. Nezapomeňte však na jednu důležitou věc – používejte jen čistý bílý jogurt.

2. Jablečný ocet
Díky antimykotickým vlastnostem jablečného octa, jej můžete použít jako vysoce účinný domácí prostředek k léčbě houbovitých onemocnění kůže. Přidejte přibližně jednu misku jablečného octa do koupele a namočte se do něj na několik minut. Můžete také zkombinovat stejné díly jablečného octa a vody a směs přímo nanést na postiženou pokožku pomocí vatových chomáčků.

3. Čajovníkový (tea tree) esenciální olej
Je dobře známo, že čajovníkový olej je extrémně potentní přírodní látkou proti mykózám.
Dokonce tak silnou, že musíte rozředit 5 až 7 kapek do 1 polévkové lžíce olivového oleje předtím, že směs aplikujete na postiženou pokožku.

4. Kokosový olej
Tato léčba na mykózy je nejen efektivní, ale i výborně voní.
Jednoduše aplikujte kokosový olej přímo na místa pokožky zasažené mykózou. Nechte ho působit dostatečně dlouhou dobu, aby měl možnost patogenní bakterie zneškodnit. Klidně i hodiny.

5. Aloe vera
Gel nacházející se uvnitř listů aloe nejen spolehlivě usmrtí bakterie, ale i výrazně urychlí léčivý proces. Postup je prostý – odtrhněte jeden živý list aloe, přelomte ho na polovinu a gel, který z něj bude vytékat, přímo aplikujte na postiženou pokožku. Dělejte to 3 krát denně několik týdnů.

6. Česnek
Česnek je dalším skvělým prostředkem na mykózy díky svým silným antimikrobiálním účinkem. Přímá aplikace česneku by mohla pokožku podráždit, proto je lepší jej smíchat například s medem, který sám o sobě má výborné antibakteriáne účinky. Směs medu a česneku potom aplikujte na 10 až 20 minut na postižená místa.

7. Kurkuma
Posledním bodem na našem seznamu nejlepších receptů na mykózy je kurkuma.
Kupte sušený prášek v supermarketu mezi kořením. Doma ho smíchejte s trochou vody a výslednou pastu naneste na pokožku. Po 30 minutách si místo dobře opláchněte vodou. Kúru opakujte každý den během několika týdnů.