Mamince se narodily dva páry jednovaječných dvojčat najednou!

Narození dvojčat nebo vícerčat je velmi vzácné, a to hlavně u přirozeného početí. Mnoho z nich se potom narodí pomocí císařského řezu předčasně a musí strávit nějakou dobu v inkubátoru. Vždy je to velkým překvapením, na které se nemůže dobře připravit žádný rodič. Co byste dělaly vy, kdybyste se od lékaře dozvěděly, že čekáte místo jednoho dítěte hned čtyři?

Unikátní čtyřčata

Hannah a Michael Carmackovi měli doma 8letou dceru, když se rozhodli pro druhé dítě. Dívka si přála sourozence, ale hned čtyři sourozence zaručeně nečekala. A její rodiče také ne. Manželé byli nadšení, když Hannah otěhotněla. Potom ale přišel velký šok, když viděli jeden z prvních ultrazvukových snímků. Hannah jen zírala a Michael se začal nervózně smát.

Lékař jim totiž řekl, že budou mít čtyřčata. Hannah přitom otěhotněla přirozeným způsobem, bez umělého oplodnění. To je velmi vzácné. „Musel jsem Hannah přesvědčit, že je dobrý nápad mít druhé dítě, už se jí do druhého totiž nechtělo. A teď si zkuste představit, jak asi reagovala, když zjistila, že budete mít čtyři!“ směje se šťastný tatínek.

Čtěte také: Chlapec se slíbené zmrzliny nedočkal a strávil noc na lavičce před neznámým domem

Císařský řez byl nutností

Dvě dívky a dva chlapci se narodily císařským řezem ve 27. týdnu těhotenství a strávili nějaký čas v inkubátoru. Velmi brzy během těhotenství bylo jasné, že děti budou velmi zvláštní. Dvě embrya se ihned oddělila. Dívky vyrůstaly společně a chlapci také společně. Díky tomu mají nyní dva páry jednovaječných dvojčat. A něco takového je naprosto unikátní!

Šťastní rodiče

Dvoje jednovaječná dvojčata jsou v naprostém pořádku a jejich rodiče jsou velmi šťastní, že je mají. Dívky mají jména Evelyn a Adeline, chlapci jsou David a Daniel. Podle odborníků je šanci na těhotenství se čtyřčaty přirozeným způsobem velmi malá. Jde o šanci 1:512 000 až 1:677 000, takže tito rodiče vyhráli v loterii, když se jim narodila dvoje jednovaječná dvojčata najednou!

Zdroj: maminka.cz