Maminka s rakovinou se snaží porodit dceru před vlastní smrtí

Poslední přání většiny lidí přichází až v pozdější fázi života. Přání této ženy bylo, aby si mohla pochovat svou novorozenou dceru. Tracey Keers (33) porodila svou dceru předčasně v 28 týdnu těhotenství, protože měla rakovinu v terminálním stádiu. S manželem Stevenem se navíc vzali přímo v nemocnici. Jejich příběh je jedinečný a velmi dojemný.

https://www.newsitamea.gr/

Obětavá matka

Zamilovaný pár měl sice již 7letého syna, ale přáli si další dítě. Proto podstoupili IVF a zmrazili 13 vajíček. Tracey měla rakovinu prsu již v roce 2016. Podstoupila mastektomii, chemoterapie i radioterapie. Bohužel se jí rakovina vrátila. Když přirozeně otěhotněla, vůbec si nemysleli, že by se jí mohla rakovina vrátit během těhotenství.

Radost u nich bohužel netrvala dlouho. Tracey začala mít silné bolesti hlavy a trpěla silnými nevolnostmi. Po 24 týdnech těhotenství lékaři zjistili, že má znovu rakovinu. Tentokrát se ovšem vyléčit nedala. Lékaři jí přitom dali tři až šest měsíců života. Žena chtěla bojovat, ale o pár týdnů později začala mít záchvaty a lékaři museli provést císařský řez.

Čtěte také: Když jí byly dva roky, byla nejkrásnějším dítětem. Jak vypadá teď?

https://www.newsitamea.gr/

Nemocniční svatba

Všichni měli strach, že se Tracey po císařském řezu neprobudí a dceru nikdy neuvidí. Naštěstí se probudila. Navíc se o týden později rozhodli se Stevenem vzít, a to přímo v nemocnici. Přátelé nemocniční pokoj vyzdobili, svatební obchod jim daroval svatební šaty a nemocnice jim dala svolení, aby se v jejich prostorech vzali.

https://www.newsitamea.gr/

Tracey byla nadšená a šokovaná, když viděla vyzdobený pokoj. Její stav se po svatbě bohužel začal rychle zhoršovat. Jen 8 dní po svatbě zemřela v náručí svého manžela. Manželé byli sice krátce, ale společně žili již 10 let a znali se již od střední školy. „Byla to moje nejlepší kamarádka, vždycky jsme byli spolu. Moc jsme nechodili ven, byli jsme doma šťastní, byli jsme rodinný typ.“

Žena chtěla pomoci i dalším lidem

Je to zvláštní, ale Tracey procházela nejhorší fází svého života. Měla toho za sebou hodně a přitom se snažila pomáhat ostatním. Založila proto blog, kde psala o své cestě. Chtěla pomoci ostatním, aby lépe rozuměli dopadu rakoviny. Vždy kladla ostatní před sebe. Snažila se ostatní informovat, že by měli chodit na pravidelné prohlídky k lékaři, kdykoli uvidí změnu na svém těle.

https://www.newsitamea.gr/

Myslela ale také na svou rodinu. Před svou smrtí založila webovou stránku, kde vybírala finanční prostředky, aby jí manžel nemusel platit pohřeb. Steven udělal před pohřbem něco krásného. Požádal všechny, aby si vzali oblíbené barvy jeho ženy – růžovou a fialovou. Dokonce i jejich pes měl na pohřbu růžový obojek. Jednalo se díky tomu o velmi barevný pohřeb. Kromě toho na pohřeb neměli lidé nosit ani květiny a věnce. Místo toho měli darovat peníze na nemocnici pro předčasně narozené děti, kterým se stala i jejich novorozená dcera.

https://www.newsitamea.gr/

Zdroj: newsitamea.gr