Maminka sdílí svůj trik pro dokonale čisté lišty na podlaze

Všichni chceme, aby byl úklid domova rychlý a jednoduchý. Zbavit se rychle prachu a zajistit, aby se nevracel příliš rychle, je klíčem k úspěchu. Naštěstí jedna maminka přišla se skvělým trikem. Stačí, když si připravíte zajímavý čisticí prostředek a otřete s ním podlahové lišty, nábytek nebo další povrch. Stačí chvilka a budete mít uklizeno na dlouhou dobu.

Úklid by měl být vždy jednoduchý

Lišty u podlahy jsou často místem, na kterých se hodně hromadí prach. Jejich čištění je přitom záležitostí, na kterou hodně lidí zapomíná nebo ji jednoduše přehlíží. Následující technika čištění vás ochrání před touto nepříjemností. Kdykoli vám domů přijde návštěva, nebudete se muset obávat, že se náhodou podívají na vaši podlahu. Lišty totiž budou vždy dokonale čisté a nebude na nich žádný prach. A to samé platí také pro nábytek i další povrchy ve vašem domově.

homehacks.co

Prostředek pro odpuzování prachu

Na přípravu prostředku potřebujete jen pár věcí, které máte neustále doma. Postačí vám k tomu, jen kbelík, teplá voda, koště, kus látky a svou oblíbenou aviváž. Do kbelíku s vodou přidejte pár kapek aviváže. Nemusí se jednat o příliš mnoho prostředku a můžete si vždy vybrat svou oblíbenou vůni. Namočte hadřík do vody, vyždímejte přebytečnou vodu a namotejte ho na koště. Potom hadrem jednoduše otřete povrchy, které chcete zbavit prachu. Uvidíte, že bude pryč během chvilky.

Čtěte také: Jak vyčistit zásobník pračky pomocí třech ingrediencí?

Prach u vás doma nebude mít šanci

Obrovskou výhodou tohoto triku je fakt, že nepotřebujete nic speciálního a prach se dlouho do vašeho domova nevrátí. Aviváž se používá na prádlo, protože snižuje statické napětí. To samé zajistí také lištám nebo nábytku. Díky tomu se na povrchu nebude tolik ukládat prach a vy ho nebudete muset tolik uklízet. Jestli si chcete ušetřit čas, peníze i úsilí, tohle musíte vyzkoušet. Tento šikovný trik vám pomůže zabít dvě mouchy jednou ranou, protože váš domov bude vždy krásně vonět, až použijete aviváž pro úklid.

Zdroj: homehacks.co