Manželé z Británie měli obrovské štěstí. Na pláži našli něco velmi smrdutého, co se podobalo velkému vajíčku. Když zjistili o co jde, byli velmi šťastní. Tento objev z nich ve chvíli udělal milionáře

Na pláži toho můžete najít opravdu mnoho. Jsou to věci které ztratí turisté, jsou to věci vyplavené moře, stejně jako to mohou být i různé odpadky. A potom je tu ještě jedna věc. Tu našli manželé z Velké Británie. Jednalo se o věc, která se zde válela několik dní. A nedivíme se. Vzhled nebyl rozhodně nijak vábný a když k tomu přidáme i fakt, že daná věc také zapáchala, každý ji přešel bez povšimnutí. Tito manželé si však daný kus něčeho co vypadalo jako velké vejce vzali. Proč to udělali?

Zápach přitáhl jejich pozornost

Oba manželé nechtěli jít na pláž proto, že zde budou hledat různé poklady. Rozhodli se k tomu, že se po pláži půjdou jenom projít. A tak šli až najednou ucítili velmi nepříjemný zápach. Začalo je zajímat odkud se bere. Najednou našli něco, co vypadalo jako velké vejce. Bylo to opravdu zvláštní a pár si říkal, že to není nic běžného a pravděpodobně bude nejlepší věc vzít a předat odborníkům, kteří zjistí odkud se něco podobného zvalo.

Když zjistili co mají v ruce, byli šokováni

Věděli, že našli něco skutečně zvláštního, ale rozhodně nečekali to, že daná věc je až tak zvláštní. A že je také velmi cenná. Našli takzvanou ambru. Na jí je šokovalo hlavně to, k čemu se používá. Připomeňme, že je zaujal hlavně velký zápach, který se z tohoto velkého vajíčka linul. Nemohli proto uvěřit tomu, že se jim povedlo najít surovinu, která se běžně používá k výrobě těch nejlepších parfémů. Skutečně je něco tak smradlavého ve vůních, které stojí tisíce? Ano!

Čtěte také: 7 tipů, jak se účinně zbavit vrásek, akné a jiných nedokonalostí na pleti!

Když zjistili cenu, málem omdleli

Jejich ambra byla zvážena aby mohlo dojít k jejímu ocenění. Pár se radoval, že získá nějaké peníze, ale rozhodně si nemyslel, že to bude nějaká velká částka. Šlo o věc která je odpudivá a smradlavá, za kterou dost možná dostanou částku, za kterou si koupí společný oběd. Ambra tedy byla zvážena a váha ukazovala hodnotu lehce přes 1,5 kilogramu.

Ani jeden z nich stále nevěděl, co to pro ně znamená. Odborník jim řekl, že se před několika lety našla ambra, která vážila dvojnásobek. Tedy kolem tří kilogramů. A ta se vydražila za čtyři miliony. A jelikož zájem o tuto surovinu pro výrobu parfémů neklesá, dá se říci, že tímto nálezem si mohou manželé přijít na celé 2 miliony korun. Z počátku si mysleli, že si z nich muž dělá jenom legraci. Potom pochopili, že to myslí vážně.

Vyvolávací cena byla stanovena na 1,7 milionů

Oba manželé samozřejmě hned věděli, co se svým nálezem udělají. Dají ho do akce aby se prodal. Byl učiněn odborný odhad který říkal, že jejich ambra má vyvolávací cenu 1,7 milionů korun. Dá se však očekávat, že na této částce se rozhodně neskončí a že suma za kterou bude toto tak odpudivého vydraženo bude podstatně větší. Pro oba manžele je to samozřejmě velmi dobrá zpráva. Sami následně zmínili, že začnou na pláž chodit častěji.