Manželka doktora mi poradila tento kurkumový čaj na zlepšení imunity v tomto virovém období

Chcete být zdraví, krásní a spokojení? Toužíte po dlouhém a šťastném životu v tělesném a duševním zdraví a harmonii? Zdravý životní styl vám není cizí nebo se potřebujete rychle zbavit zdravotních problémů? Na všechno existuje celá řada možností a způsobů. Můžete brát léky, cvičit, držet diety apod. Existuje ovšem řešení, které nemá obdoby. Stačí, když budete pravidelně popíjet nápoj podle zázračného receptu, a vaše tělo vám poděkuji přívalem energie, síly a zdraví. Možná jste už slyšeli, že právě kurkuma dokáže s našim tělem zázraky.

Žlutý léčivý prášek

O koření kurkuma jste už určitě někdy slyšeli. Toto výrazné koření je oblíbené po celém světě, ale především v oblasti Indie. Má oranžovo žlutou barvu díky obsahuje barviva kurkumin. Kurkuma je silným protizánětlivým bojovníkem a zabijákem rakovinotvorných buněk. Jeho léčivé vlastnosti jsou opravdu velkolepé. Působí proti nachlazení a pomáhá také s autoimunitními nemocemi. Pomáhá proti chronickým zánětů, a jak jsme se už zmínili, má také protirakovinné účinky.

Kurkuma a mléko

Abychom mohli využít všechny její účinky a schopnosti, je nutné, umět kurkumu správně užívat. Z toho důvodu by se měla kurkuma užívat v kombinace s nasycenými mastnými kyselinami, tedy v tucích. Indové přidávají kurkumu do mléka nebo kokosového oleje spolu s černým pepřem. Tento nápoj pak lidskému tělu přináší obrovské zdravotní výhody.

Čtěte také: Máslo nechala změknout na pokojovou teplotu a zabalila ho do potravinářské fólie. To, co vzniklo, si zamiluje každý, kdo jednou ochutná!

Ingredience a výroba

K jeho přípravě budete potřebovat: 4 lžičky kurkumy, 2 lžičky zázvorového prášku, 2 lžičky skořicového prášku, mletý pepř, vanilkový extrakt, med, kokosové mléko nebo klasické mléko, a vařící vodu. Do nádoby nalijte horkou vodu, přidejte kurkumu se zázvorem a vařte přikryté asi 15 minut. Poté vmíchejte skořici, vanilku a med. Nakonec přidejte mléko a pořádně zamíchejte. Úplně na závěr přidejte špetku černého pepře, abyste dosáhli maximálních účinků. Pijte pravidelně a váš organismus se vám odvděčí dokonalým zdravím.