David Hampl
8 listopadu, 2019

K zubaři chodíme nejenom na prohlídky, nebo v případě, kdy máme kazy. Jeho služby se dají využít i v případě, kdy chcete mít bělejší zuby. Kromě zubařů tyto služby nabízejí i mnohá kosmetická a jim podobná centra. Všude sice docílíte příjemného výsledku, ale nesmíte zapomínat na to, že si za něj také zaplatíte. A ceny nejsou nijak malé.

Zkuste triky nejenom na domácí bělení zubů

Místo zbytečného utrácení si můžete zuby vybělit snadno a rychle i u sebe doma. Jak na to? Budete se divit, ale plně vám postačí šťáva z citronu a také trocha soli. Citron smíchejte se solí v poměru 1:3. měla by vzniknout pastovitá konzistence, kterou naneste na kartáček a vyčistěte si zuby tak jak jste zvyklí. Když tento postup budete opakovat pravidelně, zhruba dvakrát týdně, docílíte výraznější bělosti. Častěji to nedoporučujeme, jelikož se jedné o celkem agresivní kombinaci látek.

Dále vám šťáva z citronu pomůže ve chvíli, kdy máte nevábný dech. Postačí buď výše zmíněný postup čištění, nebo můžete šťávu jenom pít, popřípadě ji lze také kloktat. Díky poměrně efektivnímu složení se zbavíte bakterií, které způsobují zápach z úst. Ideální je takto proplachovat ústa nejenom po každém jídle, ale je vhodné myslet i na pravidelnou prevenci.

Prospějte zdraví ústní dutiny

Citronová šťáva dokáže přispět také zdraví ústní dutiny. A to hlavně díky vitamínu C. Smíchejte vodu s citronem v poměru 2:1 a následně máte domácí ústní vodu, kterou doporučujeme pravidelně kloktat. Posílíte tak nejenom své dásně, ale také své zuby jako takové. Ideální je tuto domácí ústní vodu používat vždy po čištění zubů.

Opomenout nelze ani to, že stejný postup dokáže eliminovat případné bolesti zubů. Látky obsažené v citronové šťávě jsou velmi prospěšné vše chvíli, kdy vás trápí infekce nebo zánět a zuby následně bolí. Po citronu bude bolest minulosti a problém bude vyřešen. Pozor však na dlouhodobé problémy – ty vyřeší jenom lékař.

Sdílejte článek