Manželský pár objevil na u vody kámen, který denně každý přehlížel. Byli šokováni, když se ukázalo, kolik to stojí. Neviděli jste ho? -
Menu

Manželský pár objevil na u vody kámen, který denně každý přehlížel. Byli šokováni, když se ukázalo, kolik to stojí. Neviděli jste ho?

Občas se přihodí, že objevíme něco velmi zvláštního. Něco, co na první pohled vypadá, že to nemá žádnou cenu a jednoduše to odhodíme. To se ovšem může někdy vymstít, protože i takové obyčejně nalezené a na první pohled bezcenné věci, mohou mít velkou hodnotu. Do smrti bychom pak litovali, že jsme to vyhodili, pokud bychom se o tom samozřejmě dozvěděli. Podobný případ s nálezem se stal jednomu manželskému páru při procházce po pláži.

Pojďme se projít

Byl velmi krásný letní den, a tak manželský pár Harry a Angela vyrazili na příjemnou procházku na nedalekou pláž. Chtěli si při tom odpočinout a načerpat nové pozitivní síly. Pro vycházku zvolili předvečerní čas, když už na pláži není tolik lidí a oni se tak budou moci v klidu a nerušeně projít.

Pomalu a s radostí kráčeli po pláži a celou dobu si nadšeně povídali. Zničehonic jim vpadnul do nosu nepříjemný a velmi silný zápach. Vzduch byl najednou cítit po shnilých rybách, které zřejmě v moři umřely a vlny je připlavily na pobřeží. Jak se později ukázalo, nejednalo se v žádném případě o shnilé ryby, ale o něco docela jiného. Něco, co jim doslova převrátilo životy vzhůru nohama.

Silný zápach od moře

Zápach byl velmi silný, nicméně páru to nedalo a rozhodli se, že najdou jeho zdroj. Po chvíli hledání našli naprosto obyčejný kámen. I přesto, že velmi zapáchal, Harry se odvážil jej zvednout. V tu chvíli si vzpomněl na článek, který kdysi dávno četl na internetu. V článku se tehdy psalo, že zapáchající kámen pocházející z moře, může být velmi cennou sekrecí velryb. Rozhodl se tedy, že kámen vezme s sebou a vše si prověří.

Nález jim změnil život

Jeho odhad byl správný. Ukázalo se, že tato pevná látka, jejíž struktura připomíná vosk, se po mnoho let tvoří v zažívacím systému velryb. Používá se v parfémech, protože je schopna uchovat si aroma po dlouhou dobu. Látka je velmi vzácná, protože ji dokáže vyprodukovat jen pouhé 1 % velryb.

Chvilku po odhalení se páru začaly hrnout nabídky na koupi. Nález se nakonec rozhodli prodat za 70 tisíc dolarů. Z obyčejné procházky po pláži se tak vyklubala velmi bohatá finanční injekce do rodinného rozpočtu.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Máma vložila bramboru do ponožky nemocného dítěte. Další den nemohla…

Na internetu se objevuje celá řada webových stránek, které jsou zaměřené na rodiče a jejich péči o děti. Vyskytuje se…
ZAJÍMAVOSTI

Princ Harry přišel s přiznáním, které ho bude trápit do…

Osudy britské královské rodiny zná téměř každý. O jednotlivých členech se mluví každou chvíli a vždy se jedná o zajímavé…
ZAJÍMAVOSTI

Před obchodem nalezl pochybnou kartonovou krabice, na které byl napsaný…

Vypadalo to na den jako každý jiný. Muž se vydal na nákup do obchodu, nakoupil, co potřeboval a potom vyšel…
ZAJÍMAVOSTI

Meghan riskuje! Princ Harry se rozhodl radikálně zakročit a přestat…

V minulosti už vyplulo na veřejnost, že touha bývalé herečky po princi Harrym nebyla náhodou. Megrhan byla od dětství velkou fanynkou…
ZAJÍMAVOSTI

Jak se tvoří střevní plyny a co se stane, když…

Trápí vás pravidelné vypouštění plynů na místech, kde se to nehodí? Cítíte se kvůli tomu občas zahanbeni? Snažíte se je…
ZAJÍMAVOSTI

Soused našel po záplavách na zahradě velké vejce, které vypadalo…

Vyrazil si se svým psem na procházku do míst, která velmi dobře znal. Několik dní zde nebyl, jelikož hodně pršelo…