Manželský pár se fotil každý měsíc na stejném místě! Poslední snímek je ale jiný!

Historie tohoto páru je jedinečná a velmi cenná. Ukazuje lásku, která s uplynulými roky nemizí. Dokazuje, že člověk může dlouhodobě žít v páru a navzájem se cítit s druhým propojený, nikoliv ze zvyku!

Pár se stal známým díky fotografickému projektu britského časopisu Sunday Times. V roce 1973 jeho korespondenti vytvořili experiment. Poté, co se seznámili s panem a paní Svitman, požádali o dovolení každý měsíc pořídit fotografii jejich zahrady. Na pozadí stromů a domu na stejném místě měli být manželé.

Myšlenkou bylo ukázat, jak se mění všechno: zahrada roste, rostliny se rozvíjejí, rozvracejí, přinášejí ovoce, umírají a pak se všechno změní v poušť. A projev pozornosti, podpory, péče o pár zůstává nezměněn.

Čtěte také: To, co vidíte na obrázku jako první, může hodně prozradit o vaší skryté síle a intelektu.

Pár souhlasil. Projekt jim připadal skvělý. Co nového jim projekt ukázal? Jejich oči se vždy leskli láskou. Nečekali, že na fotce budou překvapení.

První snímky byly pořízeny na pozadí holé půdy, na níž ještě byla zahrada rozbitá.

O pár měsíců později pan a paní Svitman stáli na stejném místě. Za jejich zády začaly růst rostliny a zeleň kvetla. Na zahradě manželé pracovali nezávisle, aniž by se uchýlili k pomoci někoho jiného navzdory svému věku.

Jak čas letěl, láska manželského páru nikoliv.

Podzim přinesl ještě více barev.

Zahrada rozkvetla, vylila se vůněmi, jako láska pana a paní Svitman. Všechny tyto barvy vždy mizely s příchodem nového období, ale pocity této dvojice – nikdy.

Fotografie ukazují vrchol prosperity zahrady.

Chladno přišlo, všechno zmrzlo, ale Svitmanovi zářili láskou.

Ve zvelebování zahrady pokračovali i v příštím roce.

Počasí bylo ponuré, ale nálada byla dobrá.

Série fotografií nazývaná „Anglická zahrada“, protože v ní byla představena veškerá pestrost květin a rostlin, které tradičně pěstuje Angličan po celý rok.

Poslední fotka byla velmi nečekaná.

Paní Svitmanová jednodho dne opustila tento svět. Její manžel zůstal tak sám.

Velmi dychtivý a velmi smutný. Zdá se, že je to štěstí – být spolu a mít stejné zájmy. V dnešní době je takový vztah, jako měly pan a paní Svitman, vzácností. Jejich životní zkušenost je dobrým příkladem skutečnosti, že rodinné štěstí je stále možné. Je třeba jen o něco usilovat a mít komu se vyrovnat.

Existují mezi Vašimi známými lidi, kteří jsou ve vztazích s jednou osobou po mnoho let a nelitují své volby? Jak se jim daří zachovat pevnost jejich vztahu? Nebojte se sdílet moudrost v komentářích!

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílete se svými přáteli a rodinou :-)!