Martin Dejdar odhalil kolik dostává za dabing jedné epizody Simpsonů! V porovnání s Amerikou to není ani …

Martin Dejdar je jedním z nejznámějších dabérů v České republice. Svým hlasem propůjčil život mnoha animovaným postavám, ale nejvíce je známý díky svému dlouholetému dabování postavy Barta Simpsona z populárního seriálu Simpsonovi. Nedávno se Martin Dejdar rozhodl odtajnit své příjmy za posledních 33 let a odhalit pravdu o svém úspěchu jako dabér.

View this post on Instagram

A post shared by Martin Dejdar (@martin.dejdar)

Začátky kariéry

Martin Dejdar začal svou kariéru jako dabér v mladém věku. Již ve svých 17 letech dostal nabídku na dabování jedné z animovaných postav a od té doby se jeho kariéra postupně rozvíjela. Svého prvního většího úspěchu dosáhl při dabování postavy Barta Simpsona, kterou ztvárňuje již 33 let.

Čtěte také: Dítě zůstalo doma samo se psem – když se jeho matka vrátila, propukla v pláč

Honorář za dabování Barta Simpsona

Dabování postavy Barta Simpsona přineslo Martinu Dejdarovi nejen obrovskou popularitu, ale také velmi lukrativní příjem. Martin Dejdar v nedávném rozhovoru pro podcast Hype-Cast prozradil, že dostává honorář ve výši 1500 Kč za jednu epizodu, kterou namluví.

Během jednoho svého pobytu v USA se setkal s americkými dabéry, kteří dostávají honoráře ve výši půl milionu dolarů za jednu epizodu Simpsonů. V porovnání s tím, co dostává Martin Dejdar, jsou tyto částky opravdu ohromující. Přesto si Martin Dejdar cení toho, že může dabovat Barta Simpsona a že si ho lidé spojují s touto ikonickou postavou.

Martin Dejdar se stal ikonou dabingu v České republice. Díky svému talentu a nezapomenutelnému hlasu je oblíbeným dabérem nejen mezi fanoušky animovaných filmů a seriálů, ale také mezi svými kolegy dabéry. Jeho práce je pro něj velkou vášní.

Idol pro mladé dabéry

Díky svému úspěchu a dlouholeté kariéře je Martin Dejdar vzorem pro mnoho mladých dabérů. Jeho příběh ukazuje, že tvrdá práce a talent se mohou vyplatit. Je také jedním z mála dabérů, kteří dokázali získat širokou popularitu a stát se známými jmény i mimo svět dabingu.

Další projekty

Martin Dejdar se neomezuje pouze na dabování Barta Simpsona. Má za sebou také mnoho dalších úspěšných projektů, včetně dabování postav v jiných animovaných filmech a seriálech. Dále se věnuje divadelní práci a moderování. Je to multitalentový umělec, který si dokáže najít uplatnění v různých oborech.