Masáž nohou vám pomůže snadno a rychle usnout. Proč?

Problémy se spánkem jsou velkým problémem pro mnoho lidí. Rychlý životní styl, stres a moderní technologie našemu spánku rozhodně nesvědčí. Dobrou zprávou je, že se můžete velmi dobře vyspat, když si večer před spaním uděláte masáž nohou. Můžete ji provádět sami, anebo vzájemně se svým partnerem. Posílíte svůj vztah, uvolníte se a předejdete mnoha nemocím.

Největší výhody masáže nohou před spaním

Pravidelné masáže chodidel mají velmi pozitivní vliv na váš krevní oběh. Dobrá cirkulace krve pomáhá ke zdravější pokožce a snižuje hladinu cholesterolu v těle. U pacientů s cukrovkou jsou masáže asi 20 minut před spaním důležité a prospěšné pro hojení ran. Jestli chcete posílit zdraví oběhového systému a ještě si u toho odpočinout, masáže nohou jsou ideální možností.

Jakmile přijdou problémy se spánkem a stres, objeví se také bolesti hlavy a migrény. Jestli na migrény trpíte, rozhodně víte, jak je to nepříjemné. Výzkum ukázal, že tlak na určité body na chodidlech může vyléčit některé nemoci, které způsobují právě bolesti hlavy, včetně migrény. Příjemnou masáží chodidel a proto zbavíte i tohoto nepříjemného problému.

Čtěte také: Triky pro úsporu peněz v domácnosti. Jak ušetřit při praní prádla?

https://sketis.lt/

Masáž nohou pomůže vašemu zdraví i vztahům s partnerem

Není nic krásnějšího, než si večer sednout s partnerem u sklenky vína, povídat si a vzájemně si namasírovat nohy. Použít u toho můžete aromaterapeutické oleje a relaxační hudbu, které navodí jedinečnou atmosféru. Navíc budete znovu ve spojení se svým partnerem a posílíte tím svůj vztah. Podle odborníků masáže nohou u partnerů také zvyšují chuť na sex.

Další výhodou je stabilizace krevního tlaku. Masáž nohou po dobu 10 minut před spaním by měla pomoci tělu uvolnit hormony, které způsobují úzkost nebo vysoký krevní tlak. Pro ženy v menopauze jsou masáže chodidel také velmi užitečné. Snižují riziko menopauzy, ale také bojují proti otokům během těhotenství. Při hormonální nerovnováze jsou proto velmi cenné.

Zdroj: sketis.lt