Máte artritidu, nebo trpíte na bolavé klouby? Pak se podívejte na těchto 7 zázračných bylin, které Vám uleví od bolesti raz dva!

Bolest kloubů je jednou z největších nepříjemností procesu stárnutí, která může brzdit naší mobilitu.To se projevuje příznaky zánětů, které jsou typicky charakterizovány otoky kloubů, které jsou teplé na dotek, zarudnuté, tuhé a vedou ke zhoršení funkce kloubů a k bolestem kloubů.

Také zánět může souviset se svalovou tuhostí, nízkou energií, ztrátou chuti k jídlu, únavou, bolestmi hlavy a horečkou.

Bolest kloubů je obvykle předchůdcem revmatoidní artritidy. Revmatoidní artritida, která je způsobena nadměrně aktivním imunitním systémem, je obzvláště děsivá.

Čtěte také: Tradiční recept bulharské kuchyně: slaný koláč Banica!

Abyste ochránili Vaši pohodu, je vhodné obrátit se na přírodní léčiva, jako jsou byliny, které léčí zápaly, stejně jako byliny, které čistí krev a posilují tělo.

Byliny mohou pomoci vyčistit Vaše tělo od toxinů. Pomáhají Vašemu tělu tím, že podporují přirozené čisticí funkce tlustého střeva, ledviny, zvyšují průtok krve a napomáhají lymfodrenáži.

Povolení toxinům, aby cirkulovaly ve Vašem těle, je hlavní příčinou zánětů, a když je Vaše tělo zaneprázdněné bolestí kloubů, není schopno udělat nic víc, aby podpořilo Vaše zdraví.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Zde je sedm bylin, které pomáhají od bolesti kloubů a artritidy:

1. Kurkuma

Kurkuma je velmi účinná při snižování všech druhů zánětů v těle. Také pomáhá zmírnit bolest. Obsahuje několik chemikálií, které snižují zánět v těle. Tyto chemikálie jsou velmi podobné lékům NSAID, které jsou často předepisovány osobám s bolestmi kloubů.

Tento protizánětlivý účinek je jedním z důvodů, proč se kurkuma doporučuje lidem s rakovinou, kataraktem a také Alzheimerovou chorobou.

2. Zázvor

Zázvor se tradičně používá v ájurvédské medicíně jako antirevmatický a protizánětlivý prostředek. Zázvor blokuje aktivaci zánětlivých mediátorů, jako je COX-2, TNF, stejně jako potlačení zánětlivé dráhy prostaglandinu E2.

V nedávné studii, která zkoumala účinky práškového zázvoru na osoby s revmatoidní artritidou nebo osteoartritidou, přibližně 75 % z nich zaznamenalo úlevu od bolesti a zmenšení otoků a žádné nežádoucí účinky.

[hana-code-insert name=’google‘ /]3. Eukalyptus

Eukalyptus je široce dostupný na západních trzích. Používá se v orálních lécích a topických olejích, které se používají v různých podmínkách. Topické formy listů eukalyptu se používají k léčbě bolestí s artritidou.

Rostlinné listy obsahují třísloviny, které mohou být užitečné při snižování otoků a bolestí způsobené artritidou. Někteří uživatelé používají ještě tepelné podložky, aby maximalizovali účinky eukalyptu na oteklé klouby. Před použitím topického eukalyptu se ujistěte, že nejste alergičtí. Vložte malé množství produktu na předloktí. Pokud nedojde k žádné reakci po 24 až 48 hodinách, mělo by jeho použití být pro Vás bezpečné.

4. Kořen lopuchu

Jednou z nejlepších věcí na bolest kloubů je zvýšení Vašeho příjmu esenciálních mastných kyselin. Kořen lopuchu je bohatý na mnoho mastných kyselin, které jsou zodpovědné za silné protizánětlivé vlastnosti této rostliny.

Můžete jíst kořen lopuchu s jídlem nebo si jednoduše udělat čaj (odvar).

Můžete také užívat tuto bylinu jako doplněk stravy. Je to rozhodně jedna z nejlepších bylin používaná k odstranění zánětů v kloubech a zmírnění bolestí kloubů.

5. Aloe vera

Aloe vera je jednou z nejčastěji používaných bylin v alternativní medicíně. Známá pro své léčebné vlastnosti, je oblíbená pro ošetření malých odřenin na kůži. Tento typ výrobku může být aplikován lokálně k uklidnění bolestivých kloubů.

Aloe vera je také k dispozici v celé formě z listů rostliny. Národní centrum pro doplňkové a integrované zdraví (NCCIH) uvádí, že perorální podání aloe vera může způsobit snížení hladiny cukru v krvi a gastrointestinální nežádoucí účinky, jako je průjem. Topické aloe vera na druhé straně nezpůsobuje žádné vedlejší účinky a mělo by být bezpečné při léčbě artritidy.

6. Kočičí dráp

Kočičí dráp je další protizánětlivá bylina, která pomáhá snižovat otoky při artritidě. Tato bylina pochází z tropické vinné révy a její použití se datuje do období Incké civilizace.

Tradičně se kočičí dráp používá k posílení imunitního systému. V uplynulých letech byla imunitní síla byliny zkoušena při artritidě.

Podle Nadace pro artritidu studie ukázala, že kočičí dráp může pomoci s otokem revmatoidní artritidy. Neexistuje však důkaz, že by tato bylina pomohla zabránit dalšímu poškození kloubů.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]7. Zelený čaj

Zelený čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě a používá se ke snížení zánětů v těle.

Je možné, že zelený čaj může být použit k léčbě zánětů artritidy ve formě nápojů, tablet nebo tinktur.

Ve studii z roku 2010 NCCIH zjistila, že zelený čaj může pomoci lidem s osteoartritidou a revmatoidní artritidou. Je však třeba ještě mnoho studií, které by dokázaly potenciální výhody zeleného čaje.