David Hampl
14 ledna, 2019

Auto je v první řadě praktický dopravní prostředek, díky kterému se můžeme snadno a také jednoduše dostat z bodu A do bodu B. Zároveň se ale jedná doslova o miláčka mnoha mužů, stejně jako nezbytného pomocníka celé rodiny. I proto by mělo být základem to, že se o auto bude náležitě pečovat. Jak toto zajistit? Stačí se podívat na našich 10 rad, které jakmile začnete dodržovat, budete moci říci, že vaše auto je stále dokonalé. To oceníte jak během svého používání, tak i později, až se rozhodnete své auto prodat.

Eliminace skvrn

Co když se vám zašpiní sedačky od jídla nebo od nápojů? Nemusíte zoufat a ani se nemusíte obávat toho, že vám pomůže jenom služba ručního čištění interiérů. Velmi dobrou pomoc nabídne i kombinace octu a jedlé sody, ke které přidáte klasický saponát na nádobí a trochu citronové šťávy. To, co vznikne, nalijte do rozprašovače a jednoduše aplikujte na sedačky. Hodně znečištěná místa pomocí tohoto zázraku čistěte hadříkem. Sedadla budou jako nová.

Oživení kůže

Máte luxusnější interiér, kde nechybí použitá přírodní kůže? O tu je třeba náležitě pečovat, jinak se mohou objevit negativa související s jejím vzhledem. Ani tady nemusíte investovat vysoké peníze do profi služeb, nebo různých přípravků. Plně postačí kvalitní olivový olej a suchý jemný hadřík. Takto sedadla ošetřete, nechte působit přes noc a ráno budou jako nová. A bez mastnoty. Té se nebojte.

Odstranění chlupů

Máte pejska, kterého ve svém voze často převážíte? Pokud ano, jistě víte, že ať se o něho staráte sebelépe, srst zkrátka pouštět bude. A ta bude zůstávat i na sedačkách vašeho voz. Jak ji odstranit, když vysavač nezabírá? Potom doporučíme gumové rukavice, které předtím namočíte do vody. S nimi po sedadlech přejíždějte a chlupy se na ně rychle nalepí. Jednoduché a přitom velmi efektivní.

Zlepšení funkce stěračů

Pokud stěrače nestírají tak, jak by stírat měly, je to celkem velký problém, který může způsobit i dopravní nehodu. Pokud nechcete kupovat nové gumičky, nebo dokonce celé nové stěrače, tak dejte na rady zkušených automechaniků. Ty jsou založeny na využité denaturovaného lihu. Ten jednoduše naneste na suchý hadřík a tím gumičky stěračů otřete. Bude to vypadat jako zázrak, jelikož stěrače začnou stírat stejně, jako když by byly zcela nové.

Vyčištění oken

Mohou to být hlavně různé mušky, může to být pyl, stejně jako stopy od asfaltu a další nečistoty. Toto všechno jsou problémy, které se objeví na každém skle u auta. Jak zajistit, aby okna a čelní sklo bylo bez nečistot a také bez šmouh? Jednoduše. Stačí místo předražených čističů použít obyčejný ocet. Ten se nanese rozprašovačem na okno a poté se setře pomocí obyčejných novin. Nic jiného není třeba.

Zajištění vůně

V mnoha interiérech je buď nevábný zápach, nebo nepříjemná chemická vůně vzniklá použitím různých osvěžovačů. Obojí je špatné. Pokud chcete, aby to ve vašem voze nebylo nepříjemně cítit, použijte jednou sodu a přidejte trochu esenciálního oleje. Tuto směs dejte do sklenice a ve víčku udělejte několik děr. Pevně umístěte do vozu a o nic se nestarejte. Druhý den budete překvapeni, jak auto voní.

Lesknoucí-se disky

Máte hliníková kola, ale jejich krása a lesk není tak ideální, jak jste si přáli? Je metoda, jak je opět oživit. Stačí jenom trochu octa, trochu jedlé sody, pár kapek citronu a saponátu. Vytvořte směs mezi pastou a kaší, kterou opatrně naneste na hliníkové disky. Zde nechte pár minut působit, měkkou houbičkou začněte kola čistit a potom opláchněte. Opět se budou lesknout tak, jako tomu bylo v době jejich koupě.

Oživení světlometů

Ty mají tendenci postupem času žloutnout, což se negativně podepisuje i na tom, že nesvítí tak, jako dříve. Jestliže je potřebujete oživit, tak vám stačí zajít do drogerie a zde si koupit zubní pastu, která obsahuje složky na bělení zubů. Pastu následně naneste na světla a pomocí houbičky krouživými pohyby aplikujte. Následně použijte suchý hadřík a pastu odstraňte a světlomet ještě rozleštěte. Bude jako nový.

Vyhlazení škrábanců

Jsou na vaší karoserii? Je to běžné, jelikož vlivem odlétajících kamenů a dalších nečistot se prostě objeví. Tomu se nevyhnete. Pokud je chcete odstranit, stačí zamířit do své dílny pro sprej označený jako WD-40. Jeho obsah nanesete na poškrábaná místa a následně suchým a měkkým hadříkem jenom leštíte. A výsledek? Bude takový, jako chcete. Auto bude rázem jako zázrakem bez škrábanců.

Eliminace problému s mlžením skel

Hlavně v zimě je to velký problém. Jak na něho vyzrát? Snadno. Stačí vytvořit směs, která bude založena na kombinaci glycerinu a také čistého lihu. Tu naneste na čistá a vyleštěná okna. Utěrkou z mikrovlákna vše ještě jednou rozleštěte a máte hotovo. V zimě, i při velké vlhkosti bude mlžení takových oken minimální. A kde tyto produkty koupíte? Stačí zamířit do drogerie.

Sdílejte článek