Máte bílé skvrny na nehtech? Tak to byste měli vědět, že mohou předvídat zdravotní problémy!

Víte, co znamenají bílé skvrny na nehtech? Žádný signál, který nám tělo dává, není nadarmo. Ve skutečnosti tyto skvrny svědčí o nedostatku vápníku. Je nutno ale poznamenat, že napříč veřejností panuje názor, že existuje několik příčin a názorů jejich výskytu. Je dobré si však pamatovat, že mohou signalizovat vážný zdravotní problém!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Dle jedné studie uvedené v deníku The Sun jsou prý bílé skvrny na nehtech důsledkem nějaké nepříjemné události. Tou může být kousání nehtů, přibouchnutí prstu do dveří a řada dalších. Skvrna se však zpravidla ukáže hned a poté roste společně s nehtem.

Lekáři však varují, že někdy tyto skvrnky mohou signalizovat něco závažnějšího! Tím se myslí např. onemocnění jater, či ledvin.

Abyste mohli vysledovat, zda skvrny signalizují závažnější problém, či nikoliv, je zde jeden malý trik. Stačí pozorovat, zda jsou skvrnky vodorovné. Ty totiž zpravidal signalizují nedostatek bílkovin v krvi. Jde-li však o skvrny ve tvaru půlměsíce apod., ty mohou být zcela běžné již od narození.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Jak proti bílým skvrnkám učinně bojovat?

  1. Dodržujte zdravou stravu zahrnující dostatek ovoce, zeleniny a vody.
  2. Udržujte své nehty čisté a upravené.
  3. Jdete-li uklízet, či zahradničit, používejte rukavice.
  4. Pokud máte nějaké skvrnky již od narození, můžete je zakrýt lakem na nehty.
  5. Vyčkejte, až Vám skvrny odrostou.

Víte o někom, kdo má bílé skvrny na nehtech? Pak s ním určitě sdílejte tento článek :-)!