David Hampl
18 března, 2019

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku dochází k tomu, že tělo regeneruje. Cílem je probouzet se v optimální formě, tedy tak, aby byl člověk po fyzické a psychické stránce odpočatí. Dost často ale dochází k tomu, že se člověk budí s nějakou bolestí. A ta ho doprovází během celého dne a ani po následující noci nevymizí. Důvodem zde může být to, že člověk zaujal během spánku polohu, která je špatná. Podívejte se s námi na to, jaké polohy jsou při spaní správné, tedy optimální, aby vás opravdu nic nebolelo.

Bolesti v ramenou

Pokud vás bolí rameno, je třeba zaujmout takovou polohu, abyste tuto část těla pokud možno nijak nenamáhali. V první řadě je třeba ležet na té straně, která je zcela bez bolesti. Dále může pomoci využít polštář jako oporu tak, aby to bylo právě rameno, na kterém nebude ležet váha vašeho těla, jelikož právě rameno bude určitým způsobem ve výšce. Tak zamezíte jeho namáhání, sval zregeneruje a ráno bude po bolesti.

Bolesti hlavy

I ty lze eliminovat tím, že budete správně spát. Pokud vás hlava velmi často bolí, je to také způsobeno nesprávnou polohou. Velmi často je to dáno polohou na zádech, kdy máte hlavu doslova zarovnanou polštáři. Buď proto, že jich využíváte hned několik, nebo je to také způsobeno tím, že máte jede měkký polštář, do kterého se vaše hlava propadne. Použijte jeden kvalitní, díky kterému nebude hlava v sevření a uvidíte, že bude po bolesti.

Menstruační bolesti

Muži něco takového neznají a tak mohou pokračovat na další kapitolu. Ženy rady naopak ocení, jelikož jsou také poměrně zajímavá. Vhodné je zaujmout polohu na zádech tak, že si pod natažené nohy dáte polštář. A to zhruba v oblasti kolen. Snažte se tuto pozici držet celou noc a uvidíte, že bolesti nebudou tak silné ani v noci, ani druhý den.

Bolesti zad

Mnoho lidí se ráno budí s tím, že je bolí záda. Velmi často to může být tím, že nezaujmou správnou polohu. Pokud chcete tu pravou najít, je dobré vzít si ručník, ten smotat a umístit ho pod záda tak, aby kopíroval linii vašich zad. Další postup je spojený s tím, že při spánku na zádech umístíte polštář podobně jako v předchozím případě pod úroveň kolen.

U bolestí zad musíme dodat, že jejich důvodem je i to, že lidé nemají kvalitní matraci. Ta jim neposkytuje adekvátní oporu a výsledkem je právě to, že je záda bolí po každé noci. Mnohdy tak nemusí být nutností hledat správnou polohu, jelikož pomoci může mnohem více a lépe jenom správná matrace.

Sdílejte článek