David Hampl
9 dubna, 2019

Vzpomínáte si, kdy jste naposledy pili mléčný koktejl? Pravděpodobně ne, jelikož není nic výjimečného, že k tomu mohlo dojít v době vašeho dětství. Nyní je však ideální doba si zavzpomínat a zkusit si takový shake udělat teď. Proč? Jelikož se přenesete do doby svého dětství a vzpomenete si na onu chuť, kterou jste tolik milovali. Navíc je příprava takového koktejlu velmi jednoduchý.

Jeho chuť budete milovat i v dnešní době

Nezapomínejte na to, že chuť daného koktejlu vás dostane i v dnešní době. To proto, že je zcela výjimečná a rádi při ní zavzpomínáte právě na vaše dětství, kdy jste tyto koktejly pili na litry. Přitom jejich složení je velmi jednoduché, protože základem není nic jiného, než jenom mléko a také zmrzlina. Už se vám sbíhají chutě? Pokud ano, podívejte se s námi, jak si ho připravit.

Co budete na koktejl potřebovat?

Jdeme na soupis jednotlivých ingrediencí, které jsou pouze 3. Nutno ale říci, že je můžete různě inovovat a zkoušet nové druhy. Díky tomu nebude mléčný zmrzlinový koktejl nikdy stejný. Co si připravit na ten základní?

  • 400 mililitrů mléka
  • 100 gramů zmrzliny
  • 4 lžíce hruškového sirupu

A jaké jsou ony možnosti inovací a změn? Je to jednoduché. Nemusí to být nutně jenom hruškový sirup, jelikož vyzkoušet můžete i různé druhy sirupu jiného. Stejně tak je třeba uvést, že můžete inovovat i v podobě zmrzliny. Kromě klasické smetanové můžete zkusit i vanilkovou, čokoládovou, nebo jakoukoliv jinou, která vás jenom napadne. Vše je ve vašich rukou.

Jak na přípravu? Je to jednoduché

Jaký je postup? Maximálně jednoduchý. Postačí vám jenom mixer, do kterého všechny tři ingredience v daném množství vložíte. A potom? Už ho pouze zapnete a necháte dílo, ať se samo dělá. Po umixování stačí nalít do sklenice, přidat brčko a už si můžete pochutnávat na tom, co jste dříve tak milovali. A jelikož je tento mléčný shake tak jednoduchý, můžete si ho dělat častěji.

Sdílejte článek