Máte doma kočku? Toto jste o ní rozhodně nevěděli -
Menu

Máte doma kočku? Toto jste o ní rozhodně nevěděli

Když bychom si měli udělat seznam nejpopulárnějších domácích zvířecích mazlíčků, je třeba říci, že na horních příčkách budou zcela určitě kočky. Ty lákají svou krásou, stejně jako lákají také svou mazlivostí, nebo šikovností a vynalézavostí. Málokterý chovatel ví o kočkách vše a tak se společně podíváme na řadu zajímavých a unikátních věcí, které se k těmto zvířatům jasně vážou.

Zábavní park pro kočky

Sice ne doslova, ale s trochou nadsázky rozhodně ano. Tím místem je totiž Disneyland v Kalifornii. Nikoliv proto, že by zde snad byla speciální sekce pro vaše domácí mazlíčky, ale je to proto, že po zavření se toto místo stává útočištěm mnoha koček. Řada z nich se zde objevuje pravidelně. A nejde jenom o ty toulavé, jelikož sem míří mnoho koček, co mají klasický domov. Zajímavostí je, že si je vedení parku považuje a dává jim stravu i péči. A to z důvodu, že právě díky těmto kočkám je v parku minimum myší.

Největší milovník koček

Kdo jím je? Pokud si myslíte, že to je někdo z vašeho okolí, tak jste na omylu. Tímto titulem se může aktuálně pyšnit Freddie Mercury. Kdo má rád hudbu jeho a kapely Queen, a také má rád kočky, ten o této jeho vášni jistě ví. Choval několik koček, kterým dokonce věnoval své sólové albu. Druhé věnování se týkalo lidí, kteří mají rádi kočky alespoň stejně tak, jako on sám.

Nejtěžší kočka na světě

Že někteří majitelé nedbají na to, aby byla jejich kočka zdravá, to není nic výjimečného. Řada z nich samozřejmě svou lásku ke kočkám přehání natolik, že své kočky jenom krmí a krmí. I díky tomu jsou pravidelně vyhlašovány tituly, jako je nejtlustší kočka na světě. Dost možná vás překvapí to, kolik právě rekordmanka zapsaná v Guinessově knize rekordů. Na první pohled byste ani neřekli, že jde skutečně o kočku. Váží totiž celých 20 kilo a tento titul získala v roce 2003.

Přinesená strava

Není nic neobvyklého, že pokud máte kočku, tak přede dveřmi, nebo jinde u vás doma dost často najdete věci, které kočka uloví. Jedná se třeba o myši, stejně jako se může jednat o mrtvé ptáky. Mnoho lidí si myslí, že se vám tímto kočka chlubí a dává vám najevo, jak je šikovná. Celé je to ale trošku jinak. Obdiv byste k daným úlovkům měli mít, jelikož jde určitým způsobem o vyjádření lásky. A to proto, že kočka si myslí, že si nezvládnete nic sami ulovit a tak vám přináší potravu. Chytré a zajímavé gesto.

Projevy sympatií

Jaký je hlavní rozdíl mezi kočkou a psem? U psů si můžete získat důvěru doslova okamžitě. U koček to už tak jednoduché není a tak je třeba nějaký ten čas čekat, než si k vám kočka takzvaně najde cestu. A jak poznáte, že u kočky máte úspěch a že se vám postupně daří ji zaujmout? Je to jednoduché. Podívejte se jí do očí. Pokud je bude pomalu zavírat a zase otevírat, nebo pokud uvidíte několik mrknutí, gratulujte si. Tímto vám kočka projevuje sympatie.

Napsaná kniha

Ano, kočka skutečně napsala knihu. Tedy ať jsme objektivní, byla jenom spoluautorkou. Samozřejmě nemáme na mysli situaci, kdy by se na psaní opravdu reálně podílela. Došlo však k tomu, že v minulosti byla vydána kniha, kde bylo popletené zájmeno na „my“. Na základě toho se usuzovalo, že autor nenapsal knihu sám. A jelikož žil jenom se svou kočkou a život trávil převážně doma, má jeho domácí mazlíček zajímavé spoluautorství.

Černé nosí smůlu

Nutno samozřejmě říci, že toto není zase až tak velká novinka a mnoho lidí také věří na pověry, že černá kočka přes cestu může přinášet smůlu. Nutno však říci, že s touto pověru může souviset i to, že černé kočky jsou v období Halloweenu velmi poptávané, a to jako symbol určitého strachu, ale i kletby. I proto řada útulků dané kočky před a po tomto svátku neumisťuje.

Kočka jasnovidec

Jmenuje se Oskar a její místo je v nejmenovaném pečovatelském domě ve Velké Británii. Tato kočka je jasnou ukázkou toho, že daná zvířata mohou mít šestý smysl a nadpřirozenou moc. Právě Oskar totiž dokázal v tomto pečovatelském domě předpovědět již na několik desítek úmrtí. Ke komu kočka sama šla a u koho poslední dny setrvávala, ten později skutečně zemřel. Ne každý se tak raduje z přítomnosti Oskara.

Kočka zachránkyně

Stejně, jako existuje kočka předpovídající smrt, existuje i kočka, která naopak umí zachraňovat lidské životy. Jmenuje se Máša a jejím unikátním datem bylo to, že se dostala k osamocenému novorozenému miminku. K němu se nejenom tulila s cílem ho zahřívat, ale tak hlasitě mňoukala, že přitáhla pozornost a tím se o záchranu dítěte přímo postarala.

Podobný mozek

Když byl poprvé zkoumán kočičí mozek, tak vyšlo najevo, že je velmi podobný tomu lidskému. Shoda zde panovala v téměř 90 procentech, a to pokud jde o jednotlivé části mozku nebo i to, jak, kdy a také k čemu jsou jednotlivé části mozku používány.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tohle vám vžene slzy do očí. Tato žena umírala na…

Když člověk onemocní, není to nic příjemného. A to mluvíme o běžných nemocích. Pokud člověk onemocní tou, která je téměř…
PR články

Chcete si doplnit vzdělání? Zkuste studium MBA

Ke studiu MBA se můžete rozhodnout i v okamžiku, kdy už věkově dávno nepatříte mezi klasické studenty. Získat titul Master…
ZE ŽIVOTA

Šokující odhalení je konečně tady. Proč lidé z této populace…

Malá populace lidí je unikátní tím, že o nich lze říci, že žijí tak, že se to vymyká všem statistikám…
ZE ŽIVOTA

Tento muž nemá ani nohy, ani ruce. Přesto se rozhodl…

Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme. Bohužel si to mnoho lidí neuvědomuje. Tedy spíše si to neuvědomují ti, kteří…
ZE ŽIVOTA

Spolu žili a spolu také zemřeli. Tento pár spolu žil…

Mnoho lidí vám řekne, že opravdová láska vůbec neexistuje. Že je to něco, co je vymyšlené a že realita je…
ZE ŽIVOTA

Ani anděl strážný či jiný ochranitel nedokáže eliminovat těchto 5…

Andělé strážní jsou nadpřirozené bytosti, o kterých se hovoří ve smyslu toho, že dokážou chránit každého člověka od řady zlých…