Máte doma vysokou vlhkost a špatně se vám během noci spí? Těchto 5 rostlin budete ve své ložnici potřebovat

Co je pravdy na tom, že bychom neměli mít rostliny v ložnici, protože spotřebovávají kyslík? Ano, rostliny v noci spotřebovávají kyslík stejně jako my, lidé, avšak spotřebované množství je tak malé, že jsou všechny obavy zcela zbytečné. Rostliny v ložnici osvěžují a také zvlhčují vzduch. Správný výběr rostlin může být velkým přínosem pro vás spánek. Přinášíme vám 5 rostlin, které to dokážou.

břečťan


Chcete-li mít v ložnici čistý vzduch, pak by měl být břečťan volbou číslo jedna. Výjimečný je zejména v tom, že má schopnost pohlcovat formaldehyd. Pěstování břečťanu je velmi jednoduché, protože mu vyhovují nižší teploty, daří se mu při polovlhké půdě a nepotřebuje velké množství slunečního světla.

Čtěte také: Toto jsou 2 ingredience, které vám pomohou vyprázdnit střeva, tuhle směs znají už jen naše babičky

tchýnino jazyky

[hana-code-insert name=’google‘ /]
Tchýnino jazyky je lidový název pro rostlinku jménem Sansevieria trojpása, která je skvělá pro zajištění kyslíku v místnosti. Výhodou je nízká cena a nenáročnost na pěstování. Lepší kvalitu vzduchu, a tím i spánku zajišťuje tak, že v noci uvolňuje kyslík a pohlcuje oxid uhličitý. Skvělá rostlinka do ložnice, která filtruje vzduch a zbavuje ho toxinů.

jasmín

Studie potvrdily, že jasmín zajišťuje efektivnější a lepší spánek. Dokonce snižuje podrážděnost a úzkosti. Ráno se tedy budíte lépe naladěni v doprovodu krásné, jemné vůně. Tato rostlinka má ráda hodně světla, ale snese i stín, nebo nepřímé světlo.

aloe vera

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Aloe vera patří k nejoblíbenějším rostlinkám do ložnice. Na jedné straně je to přírodní „léčitel“ a na straně druhé dokáže ze vzduchu odstranit škodlivé látky, které se nacházejí např. v čisticích prostředcích. Neustále filtruje vzduch ve vaší ložnici. Pokud se ve vzduchu nachází velké množství znečišťujících látek, aloe vera vás na to upozorní tak, že na listech spatříte drobné hnědé skvrny.
 
levandule

Moje nejoblíbenější rostlinka. Asi si domyslíte, že je to právě kvůli úžasné vůni, která je uklidňující a má relaxační účinky. Snažím se vyhledávat i různé kosmetické přípravky s touto vůní. Nicméně všeho moc škodí, takže buďte opatrní. Vdechování vůně levandule může mít až sedativní účinky.

Máte v ložnici některou z těchto rostlinek? Popřípadě znáte ještě nějaké jiné, které zlepšují kvalitu spánku? Dejte nám vědět v komentářích.