Máte po holení podrážděnou pokožku? Zřejmě děláte některou z těchto 6 chyb

Jste zvyklá se několikrát týdně holit, aby vaše pokožka byla hedvábná a hladká, ale zdaleka taková není? Zřejmě při holení děláte některou z těchto  6 nejčastějších chyb, které vám místo hladké pokožky přinesou akorát tak strupy a zcela podrážděnou pokožku.

Správná teplota vody

Čím studenější vodu při holení použijete – tím lépe. Horká voda totiž pokožku značně vysušuje, což způsobuje podrážděnou pokožku.Ti z vás, kteří jsou zvyklý si na konci sprchy dát studenou vodu, mohou počkat se studenou vodou až po holení. Jde totiž hlavně o to, aby se póry otevřely a zánět po holení se tím tak co nejvíce minimalizoval.

Čtěte také: Vynikající malinový trhanec zlepší Váš den

Přichystání pokožky 

Nejlepší je dopřát pokožce nějaký kosmetický produkt, který klouzání žiletky po pokožce významně usnadní. Ne, nemusíte si hned kupovat přímo pěnu na holení,  postačí vám i šampon nebo sprchový gel.

Dostatečná kvalita žiletky

Pokud žiletku nebudete měnit každý týden a epilátor pravidelně čistit, čepele žiletky se tak stanou tupé, což má poté za následek holení, které trvá daleko déle a je značně nekvalitnější.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Správné napnutí pokožky

Nejdůležitější je mít při důkladném holení pokožku napnutou, abyste mohli epilátor nebo žiletku k pokožce přitlačit co nejvíce, ale zároveň se neporanili.

Správný směr holení

Vždy postupujte ve směru růstu chloupků, pokud chcete zabránit nepříjemným pupínkům po holení. Může se vám to zdát těžší, než se holit proti směru růstu chloupků, ale uvidíte, že se vám vyplatí raději 2x přejet ve směru jejich růstu, než jednou proti jejich směru růstu a poté se trápit s pupínky.

Nedovolte jim růst

Pokud si chloupky budete holit raději pravidelně, než sporadicky, dostanete se až do stádia, kdy zarůstají. Pravidelné holení každý jejich růst zpomalí.