Máte kartony od vajec? Tak je nevyhazujte, ale využijte je na své zahradě. Jaké uplatnění může tento kus papíru mít? Zajímavější, než si sami myslíte

Každý ho zná. Pokud koupíte větší množství vajec, tak jsou většinou uložené klasicky v papírovém kartonu. Když se vajíčka spotřebují, tak dojde k tomu, že se tento karto vyhodí do popelnice. Od teď ho ale už vyhazovat nebudete, jelikož vás zaujme to, jak konkrétně se dá něco tak obyčejného využít na vaší zahrádce. Jedná se o velmi praktického pomocníka, který vám mnoho věcí zjednoduší a také vám pomůže s úsporou vašeho času. Jak konkrétně? Zjistěte to.

Jako praktické malé květináče

Jelikož je karton od vajec zajímavě tvarovaný, můžete ho použít jako alternativu k malým květináčům. Stačí jenom, když do jednotlivých prohlubní určených původně pro vejce dáte zeminu a do ní zasadíte cokoliv jenom chcete. Jedná se o dobrého pomocníka, když sázíte vyklíčená semena a chcete si vytvořit menší sazenice. Vše máte navíc na jednom jediném místě a také snadno přenosné. Kladem je i celková stohovatelnost, takže na jednom místě lze mít zasazených velmi mnoho semínek a čekat, až začnou růst a budete je moci přesadit.

Jako krmítko pro ptáčky

Máte rádi přírodu a chcete dát ptáčkům to, co potřebují? Tedy dostatek jídla? Pokud ano, dají se kartony od vajec použít jako alternativa ke klasickému krmítku. Karton můžete někam postavit, stejně jako zde existuje možnost toho, že ho někam pověsíte. Do míst, kde byly dříve vejce dáte konkrétní krmivo. Pokud nepoužíváte směs, tak je možné do každé prohlubně umístit něco jiného. Ať si ptáci sami zvolí, na co mají chuť a co chtějí jíst.

Jako pomocník pro sadbu do záhonů

Jdeme na třetí typ, jak se dají kartony od vajec jednoduše a také efektivně využít. Tento náš tip souvisí s tím, že s nimi můžete udělat jamky do záhonů, do kterých budete následně sázet různá semínka, nebo malé sazeničky. Postup je v tomto případě velmi jednoduchý. Zeminu stačí nakypřit a následně uhladit do roviny. Potom na ní položte karton od vajec a zatlačte na něho. Poté ho sundejte. Najednou vytvoříte plochu s úhlednými dírkami. A takto postupujte na celém záhonu. Ušetříte nejenom mnoho času, ale budete mít i jistotu v tom, že základem vašeho záhonu bude pravidelnost.