Máte kašel? Pak musíte vyzkoušet tento medový zábal. Druhý den po něm nebude ani památky

Kašel je velmi nepříjemný, jelikož vás často omezuje v běžném životě. Kvůli kašli nemůžete odpočívat, nemůžete spát, stejně jako se nemůžete věnovat ani běžným činnostem. Dále nezapomínejme také na to, že kašel je problémem i proto, že vám zhoršuje dýchání, kdy se při jeho záchvatu můžete i dusit. Nehledě na velké zahlenění, které také není nic příjemného. Je tedy vidět, že kašel opravnu nijak příjemný není. Proto každý hledá cesty, jak se s kašlem poprat co nejdříve a co nejrychleji.

Produkty z lékárny nejsou ideální

První možná cesta je spojena s využitím produktů, které jsou dostupné v lékárnách. Nutno ale říci, že nejsou ideální, jelikož mnohdy obsahují velké množství chemie. A jelikož ta pro naše tělo není prospěšná, je třeba říci, že sice můžeme eliminovat kašel, ale také je třeba říci, že si můžeme zadělat na budoucí problémy. Také nelze opomenout ani fakt, že produkty z lékáren nepomohou tak rychle, jak chceme. Může trvat i řadu dní, než kašel odezní. Je tedy otázkou, na kolik pomohl lék a na kolik imunita lidského těla.

Vsaďte na sílu přírody

Mnozí si to neuvědomují, ale příroda je velmi silná a tak je na místě jí využívat skutečně naplno. A to tím způsobem, že bude využita i ve chvíli, kdy člověk bojuje proti kašli. Jsou kultury, kde se používá stále. A stále více se také dostává do oblasti moderní medicíny. Nejenom, že příroda nabídne až neuvěřitelnou sílu, ale také je jejím kladem to, že má minimální vedlejší účinky. Ani na toto nelze zapomínat. Velký rozdíl, proti chemii. A proto pro vás máme tip na zábal na kašel, který tohoto nepříjemného problému zbaví i vás.

Co budete na zábal proti kašli potřebovat?

Pojďte si sílu přírody vyzkoušet sami, takzvaně na vlastní kůži. Co k tomu budete potřebovat? Není to nic, co byste nemohli bez problémů najít u sebe doma. Jedná se o několik věcí, které najdete u vás ve spíži. Základem je:

  • Med
  • Mouka
  • Olivový olej

Dále už budete potřebovat jenom potravinářskou folii, dále to bude kvalitní náplast co dobře drží a potom ještě kousek látkové utěrky, nebo jiného plátýnka. Pokud máte, můžete se pustit do práce.

Jak na přípravu?

Zábal proti kašli je na přípravu velmi jednoduchý. Nemusíte mít obavy z toho, že byste ho nezvládli, nebo že by bylo cokoliv komplikované. Je tomu přesně naopak. Stačí jednoduché suroviny jenom smíchat v míse. Základem je namíchat takovou směs, ve které nejsou hrudky a zároveň takovou směs, která se nebude lepit. Tuto lepivost eliminujete primárně vhodným množstvím olivového oleje.

Jak na aplikaci?

Jakmile máte vše připraveno, již stačí danou směs jednoduše aplikovat na kousek utěrky, nebo na pláténko. Vhodné je to, abyste ji dostatečně rozetřeli po celé ploše. Potom už stačí jenom zabalit, a to do tvaru obdélníku. Ten by měl být spíše větší, jelikož půjde o umístění na hruď a tak je na místě, aby byl samotný prostor pro působení dostatečný.

Následně je třeba použít také potravinou folii, kterou aplikujete z jedné strany vytvořeného obdélníku. Cílem je, aby se samotná utěrka, tedy samotné plátno dotýkalo vašeho těla. Zároveň je třeba zajistit, aby medová směs proti kašli neprostupovala na druhou stranu. Tedy do náplasti.

Umístěte na tělo

Nyní už stačí umístění na tělo a to tak, že celý obdélník s léčivou směsí přitisknete na vaši kůži v oblasti hrudníku a přelepíte náplastí, aby vše drželo jak má. Dospělí nechají sílu medu působit po celou noc. U menších dětí se nedoporučuje přesahovat dobu aplikaci 3 hodiny. To mějte na paměti pokaždé, když vás trápí kašel. U toho mírného je možné pozorovat velké zlepšení hned druhý den. U velkého kašle můžete aplikaci opakovat několik dní za sebou.

Pozor na kontraindikace

Kdy naopak zábal z medu na kašel nepoužívat? Je to hlavně v situacích, kdy je vaše kůže poškozena, nebo také v situacích, kdy trpíte různými alergiemi, a to konkrétně na včelí produkty. To jsou případy, kdy by takový zábal mohl spíše uškodit, než pomoci.