Máte na květinách mšice? Zbavte se jich pomocí chilli

Když se na rostlinám usadí mšice, zbývá jediná možnost – rychle se jich zbavit. Bohužel je to složitý úkol, protože mšice se rychle pohybují a ještě rychleji se množí. Jestli jeden den uvidíte jednu nebo dvě, druhý den jich mohou být desítky. Boj s nimi bude úspěšný, pokud vyzkoušíte domácí prostředky. Chemické postřiky sice mohou pomoci, ale pro samotné rostliny vhodné nejsou, protože se do nich dostanou škodlivé látky.

Vyzkoušet chilli, které mšice zabije

Pokud jste otevření domácím metodám, rozhodně stojí za to vyzkoušet chilli. Nalijte do hrnce jeden litr vody, rozmíchejte v ní 50 gramů mletých červených chilli papriček. Dejte vařit, dejte plamen na co nejnižší stupeň a dvacet minut vařte. Nechte pak celou noc odstát, protože jedině tak se z papriček dostanou účinné látky do vody.

Ráno pak směs přeceďte a dejte ředit do pěti litrů vody. Tento roztok už můžete nalít do rozprašovače a nastříkat na místa, kde mšice pohybují nejvíce. Pálivé papričky budou způsobovat problémy, protože mšice budou spálené. Rostlinám ale neublíží. Postup můžete opakovat, pokud máte pocit, že na poprvé nezmizely všechny mšice.

Čtěte také: Super trik na sušení prádla, který Češi ocení hlavně v zimním období. Ušetří to spoustu času

Na mšice můžete také s bylinkami

Mšice jsou velmi otravný hmyz, na který platí bylinky. Aromatická vůně je odláká, a nebudou se chtít vracet. Tymián, bazalka nebo máta budou úspěšnými zbraněmi proti nim. Jestli kouříte, můžete využít také tabák nebo nedopalky z cigaret. Nedopalky bez filtru hodinu vařte ve třech litrech vody, a poté nastříkejte na rostliny.

Rostliny byste před škůdci měli chránit preventivně, nečekejte, až uvidíte první malou mušku. Zryjte půdu, do které budete rostliny sázet. Nikdy rostliny nesázejte v případě, že má poškozené listy nebo kořeny – ty ještě předtím odstraňte. Rostliny musíte pravidelně hnojit, aby dobře rostly a měly sílu na kvetení. A nezapomeňte jim dopřát světlé místo.

Zdroj: irecept.cz