Máte na ruce také tyto malé bílé tečky? Pokud ano, toto by jste měli vědět.

V dnešním světě se vyplatí být opravdu pozorný, a to nejen k okolnímu, ale především k sobě samému. Pozorováním sebe samotného totiž mnohdy můžeme přijít na problémy, které by nám jinak mohly způsobit celou řadu zdravotních a jiných potíží. Lidské tělo je úžasný nástroj a vždy nám dokonale řekne, zda se děje něco špatného nebo se k tomu nějakým způsobem schyluje. Dává nám celou řadu signálů, které nám mohou pomoci. Mnohdy je však vůbec nevnímáme a zbytečně si tak ubližujeme. Naučme se tedy vnímat svoje tělo a rozeznat na něm rozdíly, jejichž prostřednictvím nám chce pomoci. Jedním takovým signálem mohou být malé bílé tečky. Podíváme se, co znamenají.

Zbavte se bílých teček

Malé bílé tečky na kůži jsou velmi častým jevem, ale většinou jim nevěnujeme nějakou zvláštní pozornost. Často se objevují u teenagerů, nicméně se objevují hojně také u dospělých. Mohou se objevovat na stehnech, hýždích nebo obličeji. Nezpůsobují přímo žádný zdravotní problém, nicméně nevypadají zrovna hezky, a proto je lepší se jich zbavit. K tomu by vám mohly pomoci metody, které jsme si pro vás dnes připravili.

Směs medu a jedlé sody

Naneste směs medu, cukru a kokosového oleje 4krát týdně na danou oblast a zbavíte se bílých teček. Můžete také smíchat 3 lžíce mořské soli s 2 lžícemi extraktu z panenského olivového oleje a směs nanést třikrát týdně. Vytvořte si směs z ovesných vloček a mléka a používejte ji 3krát týdně na kůži. Smíchejte sůl s jedlou sodou v poměru 1:1 a potřete s tím postiženou oblast.

Čtěte také: Bílkový krém: Nejlepší recept, jehož chuť si ihned zamilujete

Jablečný ocet, jogurt nebo vitamin E

Namočte kousek bavlněné látky do jablečného octu a potřete s tím postiženou oblast pokožky a poté opláchněte vlažnou vodou. Můžete použít také jogurt jako účinný zábal nebo pleťovou masku, kterou necháte působit 15 minut. Pokud si svůj oblíbený pleťový krém okořeníte cukrem a necháte směs 15 minut působit na kůži, zbavíte se nepříjemných bílých teček. Pomáhá také aspirin s vodou nebo tobolky vitaminu E.