Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto unikátním přírodním repelentem, který je účinnější, než řada kupovaných produktů. Co na něj budete potřebovat a jak ho vytvoříte? Je to snadné! -
Menu

Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto unikátním přírodním repelentem, který je účinnější, než řada kupovaných produktů. Co na něj budete potřebovat a jak ho vytvoříte? Je to snadné!

Klíšťata jsou každoročním trápením, kterého není lehké se zbavit. Navíc jsou čím dál nebezpečnější a jedno jejich kousnutí může mít i doživotní následky. Naši slovenští sousedé přišli s repelentem, který vám v tomto boji pomůže. Dokonce ho ocenili i ve světě.

Šikovná mládež z Prešova

Celosvětová soutěž Intel ISEF je prestižní utkání mladých vědců. Nejen, že představují své výrobky, u kterých by jen málokdo uvěřil, že jejich tvůrci jsou tak mladí lidé, ale také mají životní příležitost se zde setkat s držiteli Nobelovy ceny.

V roce 2017 na tuto prestižní událost vyrazili do Los Angeles slovenští středoškoláci Samuel Smoter a Miriam Feretová z Gymnázia sv. Františka v Prešově. Ačkoliv bylo oběma jen pouhých sedmnáct let, podařilo se jim odnést si cenu domů – a navíc jejich jména nesou i asteroidy.

Vynález Samuela Smotera a Miriam Feretové si určitě uznání zaslouží. Ti si totiž uvědomili, že různé éterické oleje mají na klíšťata různý efekt. Napadlo je, že by se daly šikovně využít jako přírodní a bezpečný repelent proti této škodlivé havěti.

Není repelent jako repelent

Pokud si říkáte, proč vymýšlet přírodní repelenty, když se dají koupit v obchodě spousta jiných, tak pádné důvody tu určitě jsou:

  • Použitá chemie není pro lidské zdraví nic prospěšného
  • Klíšťata začínají být proti těmto látkám odolná
  • Repelenty mají čím dál menší účinnost

Navíc určitě spousta lidí ocení, když bude mít možnost ochránit od klíšťat třeba své malé dítě i přírodnější cestou. Ocení je i lidé, kteří mají sklon k alergiím. Navíc tyto složky neškodí ani přírodě a životnímu prostředí.

Přírodní, účinnější a levnější

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Tato lékařka už nemohla dále snášet to, jak rozsáhlá je…

Očkování je poslední roky opravdu velké téma. Jsou tu lidé, kteří říkají, že jedině tak se dají vymýtit různé nemoci.…
ZDRAVÍ

Rakovina prsu je pro ženy jednou z nejnebezpečnějších nemocí. Každá…

Každý jistě ví, že rakovina je dnes tou nejnebezpečnějších nemocí, která nás ohrožuje. Není divu, jelikož jde o nemoc opravdu…
ZDRAVÍ

Tohle je opravdový zázrak, který nikdo z oslovených lékařů nedokáže…

Někdy se stane, že se zázraky dějí a v životě přijdou se věci, kterým sotva můžeme sami uvěřit. Jako například u…
ZDRAVÍ

I když máte prázdnou peněženku, noste v ní jednu unikátní…

Měď byla prvním kovem, který kdy lidé používali. Středovýchodní řemeslníci přidávali tento lesklý, oranžovo-červený prvek do šperků, nástrojů, plavidel, nádobí…
ZDRAVÍ

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost…

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z…
ZDRAVÍ

Je vám 40 a více let a nepijete tento zázračný…

Je Vám 40 a více let? Začínají Vás pobolívat klouby? Jste častěji unavení a trápí Vás otoky na končetinách? Vaše…