Máte pár kilo navíc? Těchto 8 triků od profesionálního stylisty Vás naučí, jak skrýt nedostatky postavy a zvýraznit její přednosti!

Léto se blíží a s ním přichází i davová psychóza mnoha žen toužících shodit přebytečné kilogramy. Řekněme si však upřímně, průměrná žena neshodí do léta téměř nic, protože kromě práce, musí také udržovat domácnost, prát, vařit, žehlit a postarat se o děti. Na běhání, cvičení, či fitko nezbývá čas a hlavně energie. Jak se tedy vypořádat s kily navíc?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Zvýrazněte přednosti

Mnohé štíhlé ženy se nad baculka jen potichu usmívají. Myslíc si, že kila navíc jsou problém, a proto se považují za dokonalejší, lepší, hezčí. Je to však opravdu tak? Každá žena je krásná přesně taková, jak se narodila a ani postavu, boky, či velké prsa si nikdo nevybírá. Ovšem, můžeme cvičit a svoji postavu si formovat. Proč byste to však měli dělat, pokud jste se sebou spokojené a kila navíc nevnímáte jako největší nedostatek? Doba určuje trendy a s nimi se postupně navrací i ideál ženské krásy, která věru není o ideálních mírách panenky Barbie. Stále více se do popředí dostávají ženy s výraznými křivkami, které i na většinu mužů působí přitažlivěji, než vyhublé modelky. Jak být na své tělo pyšná a i přes vyšší váhu vypadat stylově?

Čtěte také: 7 onemocnění, které mohou nastat pokud chodíte spát s mokrými vlasy

 Do svisla!

Pokud chcete vypadat opticky delší, volte šaty se svislými liniemi. Celkem postačí pokud si pouzdrové šaty v jedné barvě doplníte jednoduchým sakem a botami na podpatku. Vyhýbejte se přílišným vzorům a celkem vyhoďte ze šatníku věci s vodorovnými proužky.

Správná podprsenka

Náležitou pozornost byste měli věnovat i správné podprsence. Měla by mít širší ramínka a tak podporovat prsa v přirozené poloze. Pokud si nezvolíte pevnou podprsenku, bude to vypadat, že Vám prsa leží na břiše.

Lichotící detaily

Jasný akcent je třeba použít v monochromatickém oblečení. Nikdy si neoblékejte vše v jedné barvě, volte jednobarevný základ, který doplňte něčím výrazným. Nezapomínejte, že akcenty třeba dávat na ta místa, která jsou na Vás dokonalá a ne na ty, které mají jisté nedostatky.

Pozor na bříško

Dříve, než odejdete z domu, ujistěte se, že Vaše košile je zapnutá a ani v nejmenším případě se sama od sebe nerozepne. Vyčnívající bříško opravdu nelichotí žádné dámě.

Žádné volné věci

Vyhýbejte se volným věcem, které nedostatky postavy ještě více zvýrazňují. V domnění, že takové oblečení zakryje více, ve skutečnosti ukážete i to, co byste nechtěli. Klidně noste i pevnější a těsněji oblečení pokud je správně tvarované. Určitě budete vypadat štíhlejší, než jako v „pytli“.

Velká kabelka

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Postavu opticky ovlivní i velikost kabelky. Čím větší tašku nosíte, tím budete působit vyšší a štíhlejší.

Lesklé látky jsou tabu

V žádném případě nenoste na sobě lesklé látky. Satén a jiné materiály, které se lesknou, často nelichotí ani opravdu štíhlým ženám. Zdůrazňují každou nedokonalost, každý záhyb na těle. Aby k tomu nedošlo, volte bavlnu a přírodní materiály. Vše, co je lesklé a příliš elastické, neprospívá dojmu.

Důležitá symetrie

Nenoste asymetrické kousky oblečení, protože nejednou s nimi nechtěně zdůrazníte přesně to, co byste chtěli zakrýt. Overaly a jim podobné kousky přenechejte mladým dívkám.

Dodržováním těchto jednoduchých pravidel při výběru oblečení okamžitě spatříte, jak se Váš styl změnil. Sledujte módní novinky, ale nebuďte jejich otrokem. Oblékejte se nadčasově, pěkně a žensky. To Vám a Vašim ženským křivkám sluší nejvíce. Nezapomeňte však vybírat zejména takové kousky, ve kterých se budete cítit pohodlně.