Máte perfektně vycvičený zrak? Tento úkol to otestuje

Sedíte doma a zrovna nemáte do čeho píchnout? Není třeba se nudit, my vaši hlavu zaměstnáme nesnadným úkolem. Tato výzva vás zabaví a prověří vaše schopnosti i postřeh.

Je totiž potřeba svůj mozek neustále udržovat v dobré kondici, aby byl připraven plnit i ty nejnáročnější životní úkoly, které mu náš život přinese. Dobrou možností, jak mozku dopřát trochu tréninku, je právě tento obrázek plný knih. Jak sami vidíte, knihy jsou zde v různých barvách a jsou naskládány jedna přes druhou.

https://www.newly.se/

Dokážete najít žluté pero?

Jenže na obrázku nejsou jen knihy. Někde mezi touto záplavou tlustých knih se skrývá také žluté pero. Dokážete jej najít? Ale pozor, je potřeba spěchat, na splnění výzvy máte jen dvacet sekund. Proto si nejprve na hodinkách nebo na mobilu nastavte časovač a až poté se pusťte do práce. Nepodvádějte! Jen tak ověříte, jak si skutečně stojíte. Stihnete to najít, než vyprší čas?

Čtěte také: I přes smrtící coronavirus se muž rozhodl oslavit výročí svého manželství. Když to oznámil svému okolí, každý ho za to kritizoval. Nakonec lidé pochopili, že udělal správnou věc a stal se pro ně hrdinou

https://www.newly.se/

Je to pekelně těžký úkol, rozhodně těžší, než se na první pohled může zdát. Málokdo jej dokáže za prvních dvacet sekund objevit a někteří neuspějí, ani když na obrázek koukají několik dlouhých minut! Je totiž třeba mít skutečně bystré oči a pečlivě rozlišovat nejen tvary, ale také barvy.

Většina lidí v této výzvě selže. Je to proto, že naše oči jsou unavené a malé detaily jim často vůbec nic neříkají. Pokud je to i váš případ, je třeba nechat oči trochu oddechnout.

https://www.newly.se/

Jak odpočívají oči?

Ideálně tak, že je nebudete nijak zaměstnávat. Samozřejmě toho lze docílit ideálně během spánku, ale také během dne. Stačí si vyhradit čas na to, kdy nebudete vizuálně nic vnímat, ale například se zaměříte jen na sluch. Zkuste si třeba sednout k oknu a pustit si hudbu. Váš mozek se bude primárně soustředit na zvuky a vaše oči si budou moci odpočinout nenáročným výhledem do krajiny. Vyhněte se relaxu u televize, která očím nedovolí odpočívat, a ty jsou pak přetížené a vyčerpané.

Zdroj: newly.se