Máte plastová okna? Poradíme, jak je nejlépe umýt

Chcete si ušetřit nejen peníze za drahé prostředky, ale také čas, který byste jinak trávili mytím oken? Přinášíme jedinečné řešení. Čisticí prostředek si můžete snadno vyrobit doma, a navíc ho můžete mít kdykoliv po ruce. Tento trik ocení všichni, kteří mytí oken nemají rádi. A myslíme, že vás bude dost. Možná vás ani nenapadlo tyto suroviny smíchat dohromady!

Jak si úklid domácnosti co nejvíce usnadnit

Tento trik pomůže především těm, kteří mají plastová okna. Jsou sice lepší pro udržení čistoty než například dřevěná, ale i tak může zabrat mnoho času, než budou skutečně čistá. Pomoci si ale můžete různými triky. Jedním z největších problémů plastových oken jsou žluté skvrny, které nejde ničím umýt. Od zežloutnutí je ale můžete zachránit například jedlou sodou.

Není to ale jediné řešení. Nabízí se ještě použít zubní pastu a mýdlo na praní prádla. Tento trik se snadno neocenitelným. Kostku mýdla namočte do horké vody, zubním kartáčkem po mýdle přejeďte a přetřete samotnou skvrnu. I na parapet, který je žlutý, můžete vytlačit kousek zubní pasty, podle velikosti skvrny.

Čtěte také: Rychlé sušení prádla bez sušičky. Jak na to?

Co ještě můžete použít na čištění oken?

Trik bude fungovat, protože již po pěti minutách účinkování zjistíte, že skvrna jde pak snadno odstranit. Parapety tak budou zářit čistotou a vy budete mít radost, že jste na to vyzráli tak jednoduchým způsobem, který skutečně funguje. Navíc ušetříte nejen peníze za chemické prostředky, které mohou plasty poškodit, ale také životní prostředí bude vděčné, že do něj chemii nepouštíte.

Kromě zubní pasty je ale vhodné čistit plastová okna například roztokem octa, do kterého můžete přidat již zmíněnou jedlou sodu. Pomůže nejen skla vyčistit, ale také dezinfikuje. Když vyzkoušíte kyselinu citronovou, tak zjistíte, že dokáže dokonale vybělit právě parapety a další plastové části oken.

Zdroj: xitrosti.com