Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku – je to nechutné a měli byste to řešit

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si každý den holí vousy na své tváři, aby vypadaly hezky. Mnozí to sice nedělají a chodí zarostlí, ale stále převažují muži, kteří holení praktikují každý den. Holení už dávno není výsadou jen mužů, ale v posledních letech se hojně holí také ženy. Mimo holení intimních partií si holí také nohy, aby je měly hladké, hezké a sexy. Žena s oholenýma nohama je opravdu přitažlivá, ale ne vždy se to musí podařit. Občas se stane, že jim po holení vzniknou na kůži červené pupínky, které rozhodně nevypadají dobře. My vám dnes prozradíme, proč se tomu tak děje.

Nepříjemná vyrážka

Pokud se vám milé dámy nelíbí ochlupení na vašich krásných dlouhých nohách, není nic jednoduššího než vzít holící strojek nebo žiletku, a nohy si do hladka oholit. Můžete se tak těšit na krásnou hladkou pleť, která bude jistě přitahovat spousty mužů. Jsou ovšem případy, kdy to jednoduše nevyjde a po holení vám zůstanou na nohách nepříjemné červené pupínky. Pokožka vás začne svědit a červené pupínky začnou vyskakovat. Pokud to znáte, jistě víte, že to není nic příjemného.

Sběrač a distributor bakterií

Tušíte, co by za tím mohlo stát? Pokud ne, pak dávejte pozor. Ve většině případů za to může právě tento holící strojek, který při holení používá mnoho žen po celém světě. Způsobuje podráždění pokožky, ale nikoho by to ani ve snu nenapadlo. Má na sobě totiž něco, co nelze na první pohled spatřit. Holící strojek je totiž ideálním sběračem a následným distributorem bakterií a choroboplodných zárodků. Velmi snadno při jeho použití tak můžete dostat nepříjemnou kožní vyrážku. Při holení totiž bakterie proniknou do vašeho těla, a pak už záleží jen na tom, jak silný máte imunitní systém.

Čtěte také: Jemný tvarohový koláč: V naší rodině tradiční koláč, který mají v oblibě všichni. Potřebovat budete jen pár surovin!

Stop vlhkým místům

Pokud chcete zabránit nepříjemné vyrážce po holení, stačí jednoduchá věc. Nenechávejte strojek po holení na vlhkém místě. Před použitím jej vždy vydezinfikujte třeba antibakteriálním mýdlem a po holení použijte dezinfekci také na pokožku. Uvidíte, že se vám nepříjemná vyrážka vyhne.