Máte problém s nadýmáním? Zde je návod, jak s ním účinně bojovat a plně mu předcházet -
Menu

Máte problém s nadýmáním? Zde je návod, jak s ním účinně bojovat a plně mu předcházet

Nadýmání dokáže být velmi nepříjemným problémem. Když musíte celý den prozřít s nafouknutým břichem, zjistíte, že to není žádná legrace. Nadýmání může být způsobeno řadou faktorů, ale většinou je na vině špatné stravování. Pokud máte tyto problémy často, možná budete muset změnit některé stravovací návyky a začít jíst vhodnější potraviny. Máte-li dojem, že jíte již dostatečně zdravě, je nutné zamyslet se nad možností potravinových alergií a intolerancí. Některé potraviny jsou často příčinou žaludečních potíží. Pokud máte tyto potíže, raději se vyhněte následujícím potravinám.

Bublinkové nápoje

Tyto nápoje obsahují velké množství oxidu uhličitého, který způsobuje velice snadno nadýmání. Jestliže tyto potíže zažíváte často, bylo by lepší se jim úplně vyhnout. Dopřejte si raději vodu dochucenou sirupem nebo čerstvým ovocem.

Fazole

Jak je známo, fazole nejsou zrovna nejlépe stravitelným jídlem. Někteří lidí se jim kvůli tomu vyhýbají úplně. Jenže na druhou stranu fazole obsahují velmi důležité živiny, takže čas od času by součástí vašeho jídelníčku být měly, ale v rozumném množství.

Mléčné výrobky

V poslední době se zvyšuje množství lidí, kteří trpí potravinovými intolerancemi na mléčné výrobky. Jde především o nesnášenlivost na laktózu. Jestliže vám mléčné výrobky nedělají dobře, ale nechcete přijít o přístup k cenným bílkovinám, zvažte nákup mléčných výrobků se sníženým obsahem laktózy. Ve velkých supermarketech je dnes již běžně seženete.

Solené potraviny

Pozor na sůl! Většina z nás jí denně konzumuje nadbytek. Musíte být opatrní a vybrat produkty, které nemají vysoký obsah solí a omezit denní příjem na 2300 mg, jinak to může vést k zadržování vylučování, které povede k nadýmání.

Chřest, brokolice a zelí

Tyto tři potraviny jsou pro vaše tělo velmi zdravé, ale tyto výrobky musíte konzumovat v malém množství, protože obsahují druh cukru, který se nestráví, dokud nedojde do tlustého střeva. Z toho důvodu může způsobovat plynatost a nepříjemné pocity při trávení.

A nyní trochu na pozitivnější notu. Jestliže vás tyto potíže trápí, existuje i možnost, jak celý proces výrazně zlepšit – díky konzumaci těchto potravin!

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

MUŽ BYL V ŠOKU: Lékař mu objasnil v jakém stavu…

Kávu zná snad každý, neboť je oblíbená po celém světě. Miliony lidí si ji dopřávají každý den a někteří s ní…
ZDRAVÍ

Tělo signalizuje tyto příznaky problémů se štítnou žlázou, které by…

Slyšeli jste někdy o problémech se štítnou žlázou? Pokud ano, pak víte, že dokáže velmi znepříjemnit život a je potřeba…
ZDRAVÍ

Vezměte si lžičku tohoto přírodního léku před spaním, abyste během…

Je známá věc, že přírodní léčba dokáže snadno nahradit léky plné chemie. Co je ale pro vaše zdraví tím pravým?…
DOMÁCNOST

Rostoucí židle zajistí naším potomkům pohodlí i zdraví

[no_pagination] Stále více z nás tráví velkou část dne v sedavém zaměstnání. Dobře tedy víme, jak se na našem zdraví…
ZDRAVÍ

Důvod, proč tato žena vložila cibuli do ponožky a šla…

Už jste někdy slyšeli o metodě detoxikace pomocí cibule v ponožce? Že ne? V tom případě jste na správném místě. Proč platit…
ZDRAVÍ

Šťáva ze 3 surovin pro čištění tlustého střeva, která odstraní…

Žijeme v době, kdy je kolem nás spousta škodlivých látek, které mohou mít negativní vliv na naše zdraví. Ve většině případů…