Máte problém s nadýmáním? Zde je návod, jak s ním účinně bojovat a plně mu předcházet -
Menu

Máte problém s nadýmáním? Zde je návod, jak s ním účinně bojovat a plně mu předcházet

Nadýmání dokáže být velmi nepříjemným problémem. Když musíte celý den prozřít s nafouknutým břichem, zjistíte, že to není žádná legrace. Nadýmání může být způsobeno řadou faktorů, ale většinou je na vině špatné stravování. Pokud máte tyto problémy často, možná budete muset změnit některé stravovací návyky a začít jíst vhodnější potraviny. Máte-li dojem, že jíte již dostatečně zdravě, je nutné zamyslet se nad možností potravinových alergií a intolerancí. Některé potraviny jsou často příčinou žaludečních potíží. Pokud máte tyto potíže, raději se vyhněte následujícím potravinám.

Bublinkové nápoje

Tyto nápoje obsahují velké množství oxidu uhličitého, který způsobuje velice snadno nadýmání. Jestliže tyto potíže zažíváte často, bylo by lepší se jim úplně vyhnout. Dopřejte si raději vodu dochucenou sirupem nebo čerstvým ovocem.

Fazole

Jak je známo, fazole nejsou zrovna nejlépe stravitelným jídlem. Někteří lidí se jim kvůli tomu vyhýbají úplně. Jenže na druhou stranu fazole obsahují velmi důležité živiny, takže čas od času by součástí vašeho jídelníčku být měly, ale v rozumném množství.

Mléčné výrobky

V poslední době se zvyšuje množství lidí, kteří trpí potravinovými intolerancemi na mléčné výrobky. Jde především o nesnášenlivost na laktózu. Jestliže vám mléčné výrobky nedělají dobře, ale nechcete přijít o přístup k cenným bílkovinám, zvažte nákup mléčných výrobků se sníženým obsahem laktózy. Ve velkých supermarketech je dnes již běžně seženete.

Solené potraviny

Pozor na sůl! Většina z nás jí denně konzumuje nadbytek. Musíte být opatrní a vybrat produkty, které nemají vysoký obsah solí a omezit denní příjem na 2300 mg, jinak to může vést k zadržování vylučování, které povede k nadýmání.

Chřest, brokolice a zelí

Tyto tři potraviny jsou pro vaše tělo velmi zdravé, ale tyto výrobky musíte konzumovat v malém množství, protože obsahují druh cukru, který se nestráví, dokud nedojde do tlustého střeva. Z toho důvodu může způsobovat plynatost a nepříjemné pocity při trávení.

A nyní trochu na pozitivnější notu. Jestliže vás tyto potíže trápí, existuje i možnost, jak celý proces výrazně zlepšit – díky konzumaci těchto potravin!

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDRAVÍ

Číňané si běžně dopřávají teplou vodu. Věří, že chrání zdraví…

Čínská kultura je oproti té naší v lecčem dost odlišná. Máme jiné stravovací návyky a jiné věci považujeme za nevhodné…
KRÁSA A MÓDA

Vyzkoušejte napařování pleti. Má hned sedm výhod pro vaši krásu

I když dnes kosmetické salony nabízí nejrůznější procedury, které slibují skvělé účinky, přesto ne vždy platí, že čím modernější, tím…
RECEPTY

Nepečený francouzský dezert za pár minut. Tímto zákuskem uctíte každou…

Připravte si jednoduchý, lahodný, nepečený éclair dezert, s kterým snadno potěšíte chutě každé návštěvy. Vyrobit lze ve dvou různých variantách. Buď…
DOMÁCNOST

Odmaštění trouby nemusí být nutně horor. S těmito přírodními čisticími…

Čištění trouby je nadlidským úkolem, který oddalujeme na co nejzazší termín, kdy už nám bohužel nezbývá nic jiného, než vzít…
DŮM A ZAHRADA

Stačí málo a slimáků se zbavíte jednou pro vždy. Vyzkoušejte…

Každý zahrádkář a pěstitel ví, jak je těžké udržet své rostliny a celou úrodu v dobré kondici. Kromě počasí a mnoha…
ZDRAVÍ

Pozor na slabé krevní cévy. Zaměřte se na jejich posílení

Problémem poslední doby je podle odborníku to, že jsou naše cévy pod vlivem civilizačních chorob. Jejich slabost se může projevovat…