Máte problém vyčistit filtr ve vašem digestoři? S tímto trikem ho budete mít jako nový a nebude vás to stát téměř nic

V zásadě můžeme digestoř považovat za nejšpinavější věc v naší kuchyni, která kromě toho, že nechutně vypadá, ještě i smrdí od starého oprskaného oleje a masti a způsobuje alergie. Navíc se může stát, že už nebude ani táhnout. Tam, kde nepomáhají chemikálie, pomůžeme my. Pojďte se s námi podívat na nejjednodušší a zároveň nejúčinnější způsob, jak vyčistit mastný a špinavý filtr z digestoře.


Hromadí se v něm velké množství tuku, prachu a nejednou i sazí a je opravdu, ale opravdu velmi nepříjemné se na něj dívat. Dělá nám negativní vizitku, protože při pohledu na něj vypadáme jako líné hospodyňky, které nejsou schopny ani umýt obyčejný filtr. My se však můžeme snažit kolik chceme, filtr z digestoře se neleskne a stále jsou na něm ty mastné stopy. A co je nejhorší, oprskaný je i samotný digestoř. Pamatujte si, nic není tak špatné, jak se na první pohled zdá. A i nezáviděníhodný digestoř se může změnit na lesknoucí se nástroj, který si budete při vaření opět rádi pouštět. Vše, co potřebujete je horká voda a soda bikarbona.

Postup:

Ve velkém hrnci (takovém velkém, abyste do něj pak mohli filtr namočit) si nechte ohřát, ale ne zcela sevřít vodu. Do horké vody vysypte celý balíček jedlé sody (já dávám klasický kelímek).


Vložte filtr z digestoře do hrnce tak, aby voda obmyj alespoň polovinu filtru. Nechte ho ve vodě několik minut (podle potřeby) a když vidíte, že filtr je již čistý, opakujte postup a otočte do hrnce druhou polovinu filtru.

Pokud máte filtr tak velmi zamaštěný, že ani toto řešení nepomůže, máme pro vás ještě jedno. Na to si ale budete muset pootevírat okna. Pokud je tuk tak hluboko v drážkách filtru, vložte filtry do horké vody, do které jste přidali amoniak. 1/2 šálku amoniaku přidáváme do 3,5 litru vody.

Pootvírejte okna, zacpěte si nos a dokud se filtr čistí, jděte alespoň do vedlejší místnosti.


Vaše filtry budou jako nové a jak jinak, perfektní!

Náš tip: Filtry byste měli čistit alespoň jednou za rok. Jinak se může stát, že budete dlouhodobě dýchat znečištěné výpary, které neprospívají nejen alergikům, ale ani zdravým lidem. Je dokázáno, že pokud používáte znečištěný filtr a v krátké době začnete mít problémy s ucpáváním nosu, dusivým kašlem či dýcháním, může to být důsledek znečištění aktivním používáním znečištěného digestoře. Dávejte si na své zdraví pozor a čistěte proto svůj digestoř pravidelně.

Máte i vy problémy se znečištěnými filtry v digestoři, nebo používáte papírové filtry? Jak často je vyměňujete a jaké jsou vaše grify na čištění? Dejte nám vědět v komentářích.