Máte problémy s bolestivými svaly? Zkuste hořčíkový olej

Nedostatek hořčíku není nic, nad čím bychom snad měli dlouze bědovat. Často takový deficit ani nepoznáte, nicméně není dobré to nechávat jen tak. Z dlouhodobého hlediska si totiž můžete zadělat na docela nepříjemné problémy typu tetanie.

Projevy mohou být nulové i dramatické

Pokud jste se někdy nedostatkem hořčíku nějak více do hloubky zabývali, máte jistě zjištěno, že jím trpí velké množství lidí. Není ani divu. V hojné míře je na vině nepříliš zdravý jídelníček většinového obyvatelstva, který mimo jiné může i za jiné potíže.

Hořčík samotný, respektive jeho deficit, může mít celou řadu podob. Občasného zaškubnutí svalu si většina lidí vůbec nevšimne, ovšem bolesti a křeče už zaznamená asi každý. Magnesium totiž slouží hlavně ke správnému fungování svalů, nicméně výrazným způsobem ovlivňuje i nervovou soustavu.

Často se tak dostavuje třes, a to i během parných dní. Také se při nedostatku hořčíku zhoršuje spánek, respektive vysychají sliny v ústech. Samostatnou kapitolou pak je tetanie, jenž ve své manifestní formě může vypadat dosti zle a dokáže jak nemocného, tak i jeho bezprostřední okolí pěkně vylekat.

Léčba

Léčba tetanie, jakožto i dalších negativních projevů deficitu magnesia, je možná v podstatě jen podáváním hořčíku, nejčastěji ve formě tablet. Každému však nemusí tablety sednout. Hlavně lidé s trávicími potížemi mohou hořčíku více vyloučit než přijmout. Nejen pro takové je tu však ještě hořčíkový olej.

Ideální jsou masáže

Olej se nepije ani jinak nekonzumuje, ale používá se k masážím, případně do horké lázně. Emulzi si každý může na postižené místo aplikovat sám. Stačí jen jemně vetřít a čekat zhruba patnáct dvacet minut, než se všechen olej vstřebá. Občas mohou zůstat zbytky. Ty prostě jen smyjte vodu, případně utřete hadříkem.

Olej působí velmi rychle hlavně při bolestivých stavech svalů, ale klidní i třes a další možné projevy tetanie.