Máte problémy se svým trávením a střevy obecně? Potom budete překvapeni z toho, jaké 2 věci vám pomohou. Stačí jejich pravidelné užívání a vše bude fungovat tak, jak by mělo! -
Menu

Máte problémy se svým trávením a střevy obecně? Potom budete překvapeni z toho, jaké 2 věci vám pomohou. Stačí jejich pravidelné užívání a vše bude fungovat tak, jak by mělo!

Mnoho lidí má problémy se svými střevy. Jak se to může projevovat? Hned několika způsoby. Například tím, že nejsou správně a dobře využívány živiny z jídla. Stejně tak se to může projevovat třeba i tím, že máte průjem, stejně jako můžete mít i zácpu. To vše ukazuje na to, že střeva nefungují dobře. Co pomáhá? Je to takzvaná detoxikace nebo vyčištění střev. Když víte jak na to, nemusí se jednat o nic složitého. Opravdu plně postačí jenom 2 věci.

Jak střevo efektivně vyčistit? Začněte medem

Budete překvapeni tím, co jsou dané 2 látky, které vám dokážou pomoci. Prvním pomocníkem je med. Ten obsahuje velmi unikátní enzymy, které dokážou pomoci v odbourávání tuků. A to těch, které se ve střevě usazují. Také doplňuje vitamínovou rezervu, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že přispívá ke správné funkci střev. Dokonce může med eliminovat také různé stresové problémy, což se opět projeví tím, že lidský organismus lépe funguje.

Pokud se na med podíváme komplexně, nelze zapomínat také na to, že umí zlepšovat váš spánek a utlumit vás během noci. Má také antibakteriální účinky a prospívá imunitě. Jak jistě víte, i ta je spojena s vašimi střevy. Med zaujme tím, že obsahuje glukózu, dále také karoten, kyselinu listovou a řadu vitamínů, jako jsou například B, E, ale i vitamín K.

Pokračujte dále. Co použít? Lněné semínko

Druhou látkou jsou lněná semínka, které dnes seženete v každém obchodě se zdravou výživou, ale i v řadě supermarketů. Když se podíváme na jejich klady, tak zaujmou třeba obsahem omega-3. právě ty umí velmi dobře snižovat cholesterol, stejně jako umí eliminovat různé karcinogenní látky. Dále nelze zapomínat také na řadu živin, které bojují s gastroenteritidou. Kladem jsou lněná semínka i proto, že umí eliminovat alergie, toxiny v těle, pomáhají při zácpě a průjmu. Díky svému vysokému obsahu vlákniny jsou také dobrou volbou ve chvíli, kdy chcete zlepšit trávení obecně.

Nutno dodat, že se lněná semínka hodí také ženám, a to pro svůj velký obsah fytoestrogenů a také selenu. Pomáhají jim při různých hormonálních změnách, stejně jako dokážou preventivně bojovat proti nebezpečné rakovině prsu.

Jak poznáte špatně fungující střevo?

Zajímá vás, zda kombinaci medu a lnu budete potřebovat? Sledujte příznaky, které jasně značí, že vaše střevo není tak úplně v pořádku. Jedná se o typické projevy, jako je zácp, stejně jako se bude jednat o průjem. Zapomenout nelze ani na další negativa, kam se řadí bolesti hlavy, pálení žáhy, nebo též nadměrné pocení. Opomíjet dále nelze ani zhoršené dýchání, dále nezdravá barva pleti, častá apatie a dále i nechutenství k jídlu.

Vyčistit střeva je hračkou

Jak na to? Stačí jednoduchý postup, u kterého použijete právě ony 2 zmíněné látky. Tedy jak len, tak i med. Jelikož se obojí může užívat bez tepelné úpravy, stačí smíchat lžičku semen a lžičku medu a toto sníst. Když máte viditelné problémy, doporučíme konzumaci ideálně třikrát denně. Pokud problémy nemáte, ale chcete si zajistit dobré fungování střev, potom je na místě konzumovat jednou denně, a to nejlépe hned ráno po probuzení.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Máte problém se zácpou? Udělejte tento pohyb a okamžitě se…

Zácpa patří mezi jedno z témat, o kterém se na veřejnosti příliš nemluví. To ale není řešení, protože zácpa s sebou přináší…
ZDRAVÍ

Koupání v roztoku s citronem vám umožní rozloučit se s…

Sychravý podzim je doba jako stvořená pro nejrůznější relaxační koupele, které nás nejen zahřejí, ale také nám pomohou na chvíli…
ZDRAVÍ

Tradiční německý recept na čištění tepen – opravdu funguje! Doporučují…

O tepny bychom se měli po celý život starat. Pokud to neděláme, tak se v nich hromadí nečistoty a zanáší se.…
ZDRAVÍ

Tento sirup je 10krát účinnější než antibiotika. Zničí všechny infekce…

Když jsme nemocní, tak zajdeme k lékaři, který nám předepíše léky, které si vyzvedneme v lékárně. Ano, sice nám mohou pomoci na…
ZDRAVÍ

Na střevní problémy není nic lepšího – místo předražených a…

Střevní problémy trápí stále více lidí. Je to dáno jak jejich genetikou, tak je to dáno třeba tím, co člověk…
ZDRAVÍ

Nevěděla jsem, jak účině a rychle vyléčit kašel, ale tento…

Podzim a zima jsou obdobími, kdy spousty z nás trápí nejrůznější nachlazení, především rýma či kašel. V lékárně je sice možné zakoupit…