Máte problémy se svým trávením a střevy obecně? Potom budete překvapeni z toho, jaké 2 věci vám pomohou. Stačí jejich pravidelné užívání a vše bude fungovat tak, jak by mělo! -
Menu

Máte problémy se svým trávením a střevy obecně? Potom budete překvapeni z toho, jaké 2 věci vám pomohou. Stačí jejich pravidelné užívání a vše bude fungovat tak, jak by mělo!

Mnoho lidí má problémy se svými střevy. Jak se to může projevovat? Hned několika způsoby. Například tím, že nejsou správně a dobře využívány živiny z jídla. Stejně tak se to může projevovat třeba i tím, že máte průjem, stejně jako můžete mít i zácpu. To vše ukazuje na to, že střeva nefungují dobře. Co pomáhá? Je to takzvaná detoxikace nebo vyčištění střev. Když víte jak na to, nemusí se jednat o nic složitého. Opravdu plně postačí jenom 2 věci.

Jak střevo efektivně vyčistit? Začněte medem

Budete překvapeni tím, co jsou dané 2 látky, které vám dokážou pomoci. Prvním pomocníkem je med. Ten obsahuje velmi unikátní enzymy, které dokážou pomoci v odbourávání tuků. A to těch, které se ve střevě usazují. Také doplňuje vitamínovou rezervu, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že přispívá ke správné funkci střev. Dokonce může med eliminovat také různé stresové problémy, což se opět projeví tím, že lidský organismus lépe funguje.

Pokud se na med podíváme komplexně, nelze zapomínat také na to, že umí zlepšovat váš spánek a utlumit vás během noci. Má také antibakteriální účinky a prospívá imunitě. Jak jistě víte, i ta je spojena s vašimi střevy. Med zaujme tím, že obsahuje glukózu, dále také karoten, kyselinu listovou a řadu vitamínů, jako jsou například B, E, ale i vitamín K.

Pokračujte dále. Co použít? Lněné semínko

Druhou látkou jsou lněná semínka, které dnes seženete v každém obchodě se zdravou výživou, ale i v řadě supermarketů. Když se podíváme na jejich klady, tak zaujmou třeba obsahem omega-3. právě ty umí velmi dobře snižovat cholesterol, stejně jako umí eliminovat různé karcinogenní látky. Dále nelze zapomínat také na řadu živin, které bojují s gastroenteritidou. Kladem jsou lněná semínka i proto, že umí eliminovat alergie, toxiny v těle, pomáhají při zácpě a průjmu. Díky svému vysokému obsahu vlákniny jsou také dobrou volbou ve chvíli, kdy chcete zlepšit trávení obecně.

Nutno dodat, že se lněná semínka hodí také ženám, a to pro svůj velký obsah fytoestrogenů a také selenu. Pomáhají jim při různých hormonálních změnách, stejně jako dokážou preventivně bojovat proti nebezpečné rakovině prsu.

Jak poznáte špatně fungující střevo?

Zajímá vás, zda kombinaci medu a lnu budete potřebovat? Sledujte příznaky, které jasně značí, že vaše střevo není tak úplně v pořádku. Jedná se o typické projevy, jako je zácp, stejně jako se bude jednat o průjem. Zapomenout nelze ani na další negativa, kam se řadí bolesti hlavy, pálení žáhy, nebo též nadměrné pocení. Opomíjet dále nelze ani zhoršené dýchání, dále nezdravá barva pleti, častá apatie a dále i nechutenství k jídlu.

Vyčistit střeva je hračkou

Jak na to? Stačí jednoduchý postup, u kterého použijete právě ony 2 zmíněné látky. Tedy jak len, tak i med. Jelikož se obojí může užívat bez tepelné úpravy, stačí smíchat lžičku semen a lžičku medu a toto sníst. Když máte viditelné problémy, doporučíme konzumaci ideálně třikrát denně. Pokud problémy nemáte, ale chcete si zajistit dobré fungování střev, potom je na místě konzumovat jednou denně, a to nejlépe hned ráno po probuzení.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto…

Klíšťata jsou každoročním trápením, kterého není lehké se zbavit. Navíc jsou čím dál nebezpečnější a jedno jejich kousnutí může mít…
ZDRAVÍ

I když máte prázdnou peněženku, noste v ní jednu unikátní…

Měď byla prvním kovem, který kdy lidé používali. Středovýchodní řemeslníci přidávali tento lesklý, oranžovo-červený prvek do šperků, nástrojů, plavidel, nádobí…
ZDRAVÍ

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost…

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z…
ZDRAVÍ

Je vám 40 a více let a nepijete tento zázračný…

Je Vám 40 a více let? Začínají Vás pobolívat klouby? Jste častěji unavení a trápí Vás otoky na končetinách? Vaše…
ZDRAVÍ

Sezóna je tady! Jezte toto ovoce kdykoliv je to jenom…

Aktuálně vrcholí sezona jednoho druhu ovoce, který má u nás velkou tradici a který je u nás velmi populární. O…
ZDRAVÍ

Neuvěříte čeho dosáhnete, když na 30 minut ponoříte své nohy…

Na nohou se vyskytují přirozené energetické zóny. Pokud aktivujete některou z nich, můžete stimulovat určité orgány ve vašem těle. A tím…