Máte problémy se zuby? Místo drahách procedur v zubní ordinaci vám pomůže sáček za pár korun koupený v obchodě. Vaše zuby budou zdravé a zcela bez kazů. Co je tím zázrakem?

Lidské zuby jsou velmi důležité, jelikož právě díky nim dokáže naše tělo v první fázi zpracovat potravu, kterou jí. Právě díky zubům ji můžeme dostatečně rozkousat, aby se do žaludku dostala v menších velikostech. Nutno také dodat, že právě lidské zuby mohou přinášet i problémy. Je to hlavně zubní kámen, plak, narušená sklovina, ale i zubní kazy a mnoho dalších různorodých problémů. Většina lidí používá jako prevenci koupenou zubní pastu, nebo navštěvují ordinace zubařů, kde jim jsou různé problémy odstraňovány. To ale nemusí být příliš levné.

Zkuste metodu třetí. Používejte unikátní přírodní produkt

Je tu ještě jedna cesta. Je levná, je jednoduchá a pokud jde o účinky, tak je rozhodně ta nejlepší. Díky tomuto produktu si můžete být jisti, že dodáte svým zubům tu nejlepší péči, jakou jenom může mít. To znamená, že budou dokonale zdravé a budou silné. Samozřejmě u bez zubního kamene, stejně jako bez kazů. Jediné, co proto musíte udělat, si tento produkt opatřit. O jaký se jedná? Budete překvapeni, co to je.

Pořiďte si dubovou kůru. Ta je na zuby tím nejlepším

Není důvod se obávat toho, že byste snad museli chodit po lese, hledat dub a nožíkem kůru škrabat. Dnes je to mnohem jednodušší. Stačí zajít do specializovaného obchodu určeného pro zdraví, nebo můžete zamířit také do lékárny. Dubová kůra je dnes něco zcela běžného a rozhodně ji koupíte i bez objednávky. Následně už potřebujete jenom trochu vody, kterou samozřejmě má doma úplně každý. A jak tím prospějete svým zubům? Podívejte se.

Připravte si účinný a silný odvar z dubové kůry

Již víte, co budete potřebovat. Co ale možná nevíte, to je rada, jak daný odvar vlastně používat. Ani zde se není nutné obávat jakýchkoliv složitostí a komplikací. Jednoduše vložte dubovou kůru do hrnce a zalijte ji vodou. Následně přiveďte k varu, přiklopte poklicí a začněte vařit. A to po dobu zhruba 20 – 30 minut, což je optimální doba, aby se z kůry získaly všechny prospěšné látky. Potom už stačí jenom přecedit buď přes cedník, nebo také přes plátno. Tím máte vše hotovo a odvar z dubové kůry je nachystán na použití k tomu, aby prospěl vašim zubům.

Jak používat? Není to nic složitého

Máte odvar z dubové kůry hotový? Nyní už ho stačí jenom používat. Nutno říci, že si ho můžete připravit i do zásoby, jelikož vám bez problémů vydrží i několik dní v lednici. Potom už ho jenom užívejte. Vždy si nalijte trochu do sklenice a následně jím proplachujte ústa. Čím déle, tím samozřejmě lépe. Snažte se o to, aby se voda s výtažkem z dubové kůry dostane do všech zákoutí vaší ústní dutiny. Také si pomáhejte jazykem k tomu, aby se dostala až k vašim zubům, ze všech stran. Ideální je takto postupovat po dobu několik minut. Poté vodu vyplivněte, ale ústa si rozhodně nevyplachujte. Tento postup je vhodné opakovat ideálně 5x denně. Díky tomu prospějete svým zubům opravdu maximálně.

Chcete mít zuby krásně bílé? Použijte další jednoduchý recept

Nemusí to být jenom zdravý vašich zubů, které chcete podpořit. Také může jít i o jejich krásu. Ani tady nemusíte chodit na lékařské bělení zubů, ani nemusíte kupovat různé zubní pasty, nebo snad bělicí pásky a jiné produkty. Cestou k dokonalé barvě jsou základní ingredience. Jsou jenom 3 a také platí, že je seženete velmi jednoduše. O jaké se jedná?

  • ½ lžičky mořské soli
  • ½ lžičky jedné sody
  • 250 ml vody

Postup přípravy je velmi podobný. I tady je cílem vytvořit roztok, který ale nemusíte vařit. Jenom se snažte o to, aby se všechny ingredience rozpustily. Potom máte vše připraveno k domácímu bělení zubů. I tady je postup stejný. Nejprve si však zuby klasicky vyčistěte a potom použijte tento roztok, kterým si ústa budete vyplachovat. Optimální doba je zhruba 1 minutu. Opakujte po každém čištění. Tedy ráno a večer.

Trápí vás krvácení dásní? I to se dá vyřešit

Mohou tu být i další problémy, které se zubů týkají. Jedná se o problémy s dásněmi, které mohou krvácet. V takovém případě také není nutné kupovat speciální produkty a zubní pasty, jelikož i tady je možné najít pomoc v běžném obchodě, nebo také u vás doma. Vytvoří se opět speciální odvar, který pomůže k tomu, aby se zdraví dásní zlepšilo a krvácení bylo pryč. Co je na něj potřeba?

  • 500 mililitrů heřmánkového odvaru
  • 1 lžíce medu
  • Pár kapek esenciálního oleje

A jaká je příprava? Opět velmi jednoduchá. Dojde k tomu, že se všechny suroviny jenom propojí dohromady. Potom opět poslouží k pravidelnému vyplachování úst. Nejlépe dvakrát denně, ráno a večer, vždy po zubní hygieně – tedy vždy po vyčištění zubů.